Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Urbánková kvůli rakovině přišla o prsa, v září se vrátí do práce

Lidé

  15:01
PRAHA - Zpěvačka Naďa Urbánková musela podstoupit amputaci obou prsů, lékaři totiž Urbánkové diagnostikovali zhoubný nádor. Operace byla neodkladná.

Zpěvačka Naďa Urbánková foto: Pavel Gwužď, NextFoto

Informaci o operaci zpěvačky přinesl deník Blesk a podle něj Urbánkovou v následujících dnech čeká chemoterapie a ozařování, aby byly zcela odstraněny zbylé nádorové buňky. A právě z chemoterapie má prý Urbánková největší obavy. "Nebojím se ani tak zákroku, jako následné chemoterapie," podle deníku řekla před několika dny Urbánková svým kolegům z rádia.

Lidovkam.cz se však podařilo zjistit, že Urbánková počítá s návratem do práce už v září. "Oba pořady, které Naďa Urbánková uvádí na Českém rozhlase Region Vysočina, začnou vysílat opět od září," řekla mluvčí rozhlasu Eva Tichá s tím, že tak si to domluvila Urbánková s vedením rádia. Co kdyby ale nastaly nějaké komplikace? "Všichni věříme, že k takové situaci nedojde a je předčasné o takové věci mluvit," dodala Tichá.

Interpretka hitů jako Závidím, Blonďák s červenou bugatkou či Vilém peče housky se do paměti národa zapsala především v roce 1972, kdy se vyhoupla na první místo v anketě Zlatý slavík a setrvala tam dalších pět let. Urbánková si zahrála i v několika celovečerních snímcích jako Zločin v dívčí škole, Ostře sledované vlaky, Na samotě u lesa nebo Skřivánci na niti. Jednu z nejhorších životních etap zpěvačka prožila na počátku devadesátých let, kdy se s manželem Josefem Havlíkem pustili do stavby sanatoria v Protivíně. Urbánková usedla i do místního zastupitelstva, ale "protivínský sen" skončil dvojnásobným zklamáním. Manželství i podnikatelský projekt se rozpadly a zpěvačce se navíc nevyhnuly trpké soudní tahanice kvůli obrovskému dluhu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!