Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřela slavná německá herečka Margot Hielscherová. Bylo jí 97 let

Lidé

  22:07
MNICHOV - Ve věku 97 let zemřela německá zpěvačka a herečka Margot Hielscherová. Velká hvězda německého filmu a profesionální zpěvačka zesnula ve spánku.

V 97 letech zemřela Margot Hielscherová. foto: Hammerer Reproduktion verboten

O jejím úmrtí informoval server deníku Die Welt. Margot Hielscherová se narodila v roce 1919 v Berlíně jako dcera bankéře. V jedenácti letech, po aboslování návrhářské školy, začala navštěvovat lekce zpěvu a herectví.

Její velká filmová kariéra začala v roce 1940, kdy si zahrála v monumentálním historickém filmu Carla Froelicha Srdce královny, který pojednává o životě Marie Stuartovny. Mezi posledními filmy, v nichž si zahrála, byla adaptace knihy Thomase Manna Kouzelných vrch.

Po druhé světové válce se prosadila i jako profesionální zpěvačka a zpívala s tělesy Margot’s Revue a Close Harmony Quartet. Reprezentovala Německo na Eurovizi v roce 1957 ve Frankrutu. S písní Telefon, Telefon skončila na čtvrtém místě.

V roce 1959 se provdala za skladatele Friedricha Meyera, který zemřel v roce 1993. Za svou pětapadesátiletou kariéru hrála více než 50 filmových a 200 televizních rolích. Byla považována za jeden ze symbolů ženské emancipace. Dožila se úctyhodných 97 letech.

Autoři:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...