Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Věčná smolařka Demi Mooreová slaví padesátiny

Lidé

  7:00
NEW YORK - Americká herečka Demi Mooreová patřila svého času k uznávaným hvězdám Hollywoodu a před lety vyvolala kontroverzní reakce, když se ve vysokém stupni těhotenství svlékla pro titulní stránku časopisu Vanity Fair. Srdce diváků si získala úspěšnými filmy, jako je Duch či Pár správných chlapů. Terčem pro jedovaté poznámky kritiků se naopak stala za snímky, jako byl Striptýz nebo G. I. Jane. V neděli 11. listopadu oslaví Mooreová padesátiny.

Demi Moore foto: Reuters

Snímek nahé těhotné Demi na titulce časopisu Vanity Fair vyvolal v roce 1991 kontroverzní reakce, velkou popularitu ale přinesla autorce aktu, fotografce Annie Leibovitzové. Ta nastolila nový módní trend, kdy se známé celebrity nechávají zvěčnit na titulních stránkách časopisů v určitém stádiu těhotenství.

PSALI JSME:

Těžké dětství
Demi Mooreová se narodila jako Demetria Guynesová v Novém Mexiku. Dětství neměla lehké, rodiče byli alkoholici a její otec odešel od matky ještě před Demiiným narozením. V 16 letech opustila Mooreová školu a začala se věnovat modelingu. Svého prvního manžela, rockera Freddyho Moorea, poznala v roce 1979 a o rok později si ho vzala. Rozvedli se v roce 1985, ale Demi si ponechala Mooreovo příjmení.

Slavná fotografie Annie Leibovitz - nahá těhotná herečka Demi Moore

K herectví se dostala náhodou, na radu své kamarádky Nastassji Kinské. Před kamerou debutovala rolí ve filmu Parazit v roce 1982 a v osmdesátých letech hrála především ve filmech pro teenagery a několika seriálech.

Průlom ve filmové kariéře znamenal pro Demi romantický snímek Duch, ve kterém ztvárnila hlavní roli s Patrickem Swayzem. Film se stal komerčním trhákem roku 1990 a Demi vynesl nominaci na Zlatý glóbus. V té době již tvořila hvězdný pár s hollywoodským drsňákem Brucem Willisem, kterého si vzala po krátké známosti v roce 1987.

Žádný další snímek pro Demi již tak úspěšný nebyl. Diváky i kritiky zaujala ještě ve filmu Pár správných chlapů (1992), o rok později ji sváděl fešák Robert Redford ve snímku Neslušný návrh.

Ve skandálním dramatu s přitažlivým názvem Striptýz (1996) ztvárnila Mooreová bývalou členku FBI donucenou okolnostmi tančit ve striptýzovém klubu, aby si vydělala peníze na obnovení soudního procesu, ve kterém ztratila sedmiletou dcerku. "Co se týče mého tance - já si ho vychutnávám," prohlásila Demi při natáčení. Přestože se herečka před kamerou několikrát objevila "nahoře bez", film se stal propadákem a hlavní představitelka si za svůj výkon vysloužila vysloužila "antioscara" - Zlatou malinu.

Neúspěšný comeback
Stejně dopadla o rok později v titulní roli holohlavé námořní důstojnice v akčním dramatu G. I. Jane. O comeback se pokusila po pětileté odmlce rolí v akční komedii Charlieho andílci, od té doby ale dostala příležitost jen v několika málo filmech.

Ani v osobním životě se herečce příliš nedařilo. S Willisem, se kterým má tři dcery - Rumer, Scout a Tallulah, se Demi rozvedla po dvouletém odloučení v roce 2000. Přesto, jak oba shodně tvrdí, zůstali přáteli.

Novou lásku, o 16 let mladšího herce Ashtona Kutchera, poznala Demi v roce 2003 a o dva roky později si ho vzala. Na základě toho si nechala změnit příjmení, v oficiálních dokumentech se stala paní Kutcherovou, v herecké branži ale nadále zůstala jako Mooreová.

Demi Moore s manželem Ashtonem Kutcherem.

Jejich manželství je však v současnosti v troskách, Demi podala loni v listopadu žádost o rozvod, poté co se ukázalo, že jí byl Ashton nevěrný. S věkem a nedostatkem kvalitních rolí se Demi snaží bojovat ze všech sil.

"Pro ženy po čtyřicítce není moc dobrých rolí. Spousta z nich není příliš obsažných, můžete hrát leda tak něčí matku nebo manželku," postěžovala si před časem v jednom rozhovoru.

Podle listu Daily Mail si Mooreová nechala voperovat prsní implantáty, podrobila se liposukci, kolagenovým injekcím a liftingu povadlé kůže na kolenou. Nicméně Demi popřela, že by se někdy plastikám podrobila, přiznala jen, že si dopřává nezvyklou alternativní léčbu - přikládání pijavic pro zlepšení krevního oběhu.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat