Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Spisovateli Vieweghovi šlo o život. Praskla mu aorta

Lidé

  17:37aktualizováno  18:19
V sobotu večer přepadla Michala Viewegha doma náhlá slabost. Podle lékařů mu jemně praskla aorta. Okamžitě spisovatele operovali. Nyní už je ve stabilizovaném stavu.

Spisovatel Michal Viewegh foto: Lidové noviny

"V sobotu večer přepadla Michala doma v Sázavě náhlá slabost. Protože byl doma sám, zavolal si sanitku a ta ho odvezla do pražské nemocnice s podezřením na infarkt," řekl serveru iDNES.cz Martin Reiner, vydavatel většiny knih padesátiletého autora Michala Viewegha.

V pražské nemocnici IKEM lékaři rychle určili příčinu potíží - prasklou aortu. "Zřejmě naštěstí šlo jen o nějakou jemnou prasklinku, jinak by podle lékařů zřejmě neměl šanci převoz přežít," uvedl dále Reiner.

ČTĚTE TAKÉ:

Viewegh byl rychle dovezen na operační sál, kde se podrobil asi čtyřhodinovému zákroku. V současné době je jeho stav stabilizovaný. Pokud nedojde k náhlým komplikacím, měl by být brzo odpojen od přístrojů. 

Viewegh je autorem řady domácích bestsellerů a jako jeden z mála současných českých literátů uspěl i v zahraničí. Na svém kontě má přes dvě desítky knih, řadu překladů i několik filmů podle svých předloh. Do povědomí čtenářů se dostal svou druhou knihou Báječná léta pod psa (1992), které se prodalo přes 100 tisíc kusů. Podle Reinera se doposud prodalo mezi jedním a jedním a půl milionem Vieweghových knih.

Autor: