Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wesley Snipes nastoupil do věznice k tříletému trestu

Lidé

  7:00
WASHINGTON - Americký herec Wesley Snipes nastoupil do věznice ve městě Lewis Run v Pensylvánii, kde by si měl odpykat tříletý trest za daňové úniky. Osmačtyřicetiletá hvězda akčních filmů proti rozsudku do poslední chvíle bojovala, soud ale nevyhověl žádosti právníků o odklad zahájení trestu. Informovala o tom agentura AP.

Wesley Snipes odchází od soudu foto: Reuters

Snipes má strávit tři roky ve věznici s nejnižším stupněm ostrahy, která nemá mříže v okolí svých pozemků. Vězni mají denně možnost osprchovat se a v pátek a v neděli mohou chodit na promítání filmů. Ve dvoumístných celách je zde celkem 300 lidí odsouzených za nenásilnou trestnou činnost.

Snipes si bude muset ve věznici zvyknout na minimální výdělky za práce v kuchyni či v prádelně. V minulosti přitom hvězda měla vysoké příjmy, jen za snímek Blade: Trinity z roku 2004 Snipes inkasoval 13 milionů dolarů (245 milionů korun).

Ze strany vězeňské stráže nemůže herec, známý z upírské trilogie Blade nebo snímku Demolition Man, očekávat žádné úlevy. "Uznáváme, že přitahuje pozornost, ale se všemi vězni zacházíme stejně," řekla už předem mluvčí věznice Shirley Whiteová.

Snipes byl v roce 2008 odsouzen ke třem letům vězení za úmyslné krácení daní. Podle rozsudku si od roku 1999 vydělal více než 38 milionů dolarů (720 milionů korun), ale zaplatil z nich jen malé nebo žádné daně. Vyhnul se zaplacení daní z příjmu ve výši více než 15 milionů dolarů (285 milionů korun).

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat