Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Modelky jsou dnes anorektičky s mrtvolným výrazem, říká Krainová

Magazín

  7:00
PRAHA - Z přehlídkových mol se v posledních letech podle topmodelky Simony Krainové vytratily ženy, které jsou vznešené, energické a umějí svou profesi prodat. V současnosti modelky na módních přehlídkách spíš působí, jako by je jejich práce nebavila.

Ředitelka nové modelingové soutěže Czechoslovak TopModel 2013 Simona Krainová. foto: ČTK

Krainová touží po tom, aby se to změnilo a na přehlídková mola se vrátily krásné a smyslné ženy: "Chtěla bych, aby po mole chodily ženy typu Nadji Auermannové a všechny jí podobné krásné bytosti, které dnes úplně vytlačily anorektické lolitky s mrtvolným výrazem. Chápu, že se dívky částečně podřizují diktátu některých návrhářů, ale...," řekla Krainová.

Připomněla, že v současnosti působí v oboru mnoho modelek, kterým je okolo 40 let, jako například Heidi Klumová, Cindy Crawfordová nebo Naomi Campbellová. Také Krainová pochází z generace českých modelek, které se proslavily v zahraničí, jako jsou Daniela Peštová, Eva Herzigová a Tereza Maxová. Nejen na přehlídkách dokázaly zaujmout svou krásou a osobitostí.

Topmodelka Simona Krainová.

Dodnes patří mezi hvězdy, které dostávají lukrativní zakázky. "Jsou ikonami stylu. Jsou obdivovány v modelingovém světě i běžnými ženami. Podívejte se na Heidi Klumovou, jak z modelingové profese dokázala udělat svůj vlastní brand. Myslím, že to je příklad, kdy se narodí holka nejen krásná, ale také houževnatá, pracovitá a inteligentní," řekla Krainová.

Krainová jako matka dvou synů:

Devětatřicetiletá Krainová před měsícem porodila druhého syna Bruna, s manželem Karlem Vágnerem má ještě syna Maxe. "Šestinedělí prožívám jako každá máma. Občas deprese, návaly smutku a štěstí, slzy nahrazují smích a naopak. Hledáme se v tom, hlavně já, protože ke všemu přistupuji strašně zodpovědně," dodala modelka, která již plánuje další pracovní aktivity.

Najít dívku, která se netouží jen proslavit a být na titulních stránkách časopisů a přistupuje k modelingu jako normální práci, je podle ní těžké.

Právě pro svou novou modelingovou soutěž bude hledat různě krásné dívky, z nichž bude především zářit ženskost. Právě ony jsou podle Krainové žádané zejména v Americe, v Evropě se naopak prosazují spíš zvláštní typy dívek.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Podnikání na rodičovské: Co všechno musíte splňovat?
Podnikání na rodičovské: Co všechno musíte splňovat?

Stále více maminek touží po možnosti pracovat i s malými dětmi. Jak je to s mateřskou, rodičovskou a na co mají maminky podnikatelky nárok? Na to...