Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Modelky jsou dnes anorektičky s mrtvolným výrazem, říká Krainová

Lidé

  7:00
PRAHA - Z přehlídkových mol se v posledních letech podle topmodelky Simony Krainové vytratily ženy, které jsou vznešené, energické a umějí svou profesi prodat. V současnosti modelky na módních přehlídkách spíš působí, jako by je jejich práce nebavila.

Ředitelka nové modelingové soutěže Czechoslovak TopModel 2013 Simona Krainová. foto: ČTK

Krainová touží po tom, aby se to změnilo a na přehlídková mola se vrátily krásné a smyslné ženy: "Chtěla bych, aby po mole chodily ženy typu Nadji Auermannové a všechny jí podobné krásné bytosti, které dnes úplně vytlačily anorektické lolitky s mrtvolným výrazem. Chápu, že se dívky částečně podřizují diktátu některých návrhářů, ale...," řekla Krainová.

Připomněla, že v současnosti působí v oboru mnoho modelek, kterým je okolo 40 let, jako například Heidi Klumová, Cindy Crawfordová nebo Naomi Campbellová. Také Krainová pochází z generace českých modelek, které se proslavily v zahraničí, jako jsou Daniela Peštová, Eva Herzigová a Tereza Maxová. Nejen na přehlídkách dokázaly zaujmout svou krásou a osobitostí.

Topmodelka Simona Krainová.

Dodnes patří mezi hvězdy, které dostávají lukrativní zakázky. "Jsou ikonami stylu. Jsou obdivovány v modelingovém světě i běžnými ženami. Podívejte se na Heidi Klumovou, jak z modelingové profese dokázala udělat svůj vlastní brand. Myslím, že to je příklad, kdy se narodí holka nejen krásná, ale také houževnatá, pracovitá a inteligentní," řekla Krainová.

Krainová jako matka dvou synů:

Devětatřicetiletá Krainová před měsícem porodila druhého syna Bruna, s manželem Karlem Vágnerem má ještě syna Maxe. "Šestinedělí prožívám jako každá máma. Občas deprese, návaly smutku a štěstí, slzy nahrazují smích a naopak. Hledáme se v tom, hlavně já, protože ke všemu přistupuji strašně zodpovědně," dodala modelka, která již plánuje další pracovní aktivity.

Najít dívku, která se netouží jen proslavit a být na titulních stránkách časopisů a přistupuje k modelingu jako normální práci, je podle ní těžké.

Právě pro svou novou modelingovou soutěž bude hledat různě krásné dívky, z nichž bude především zářit ženskost. Právě ony jsou podle Krainové žádané zejména v Americe, v Evropě se naopak prosazují spíš zvláštní typy dívek.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!