Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Za usmrcení chodce potvrdil soud Jakubiskové podmínku

Lidé

  12:16
PRAHA - Za usmrcení chodce na přechodu potvrdil ve čtvrtek odvolací Městský soud v Praze herečce a producentce Deaně Horváthové-Jakubiskové 2,5letý podmíněný trest. Žena také dostala čtyřletý zákaz řízení, pozůstalým musí uhradit přes milion korun. Soud tak zamítl její odvolání proti rozsudku obvodního soudu. Rozhodnutí je pravomocné.

Herečka Deana Horváthová-Jakubisková se zúčastnila hlavního líčení u Obvodního soudu pro Prahu 2. foto: ČTK

Nehoda se stala v říjnu roku 2011 v pražské Krči, a to na křižovatce, kterou neřídí semafory. Jakubisková podle obžaloby dostatečně nesledovala provoz na silnici, a proto srazila dvaašedesátiletého muže, který přecházel silnici cestou na nákup.

Chodec zemřel asi hodinu po nehodě. Ze zdravotnického posudku vyplývá, že muž utrpěl otok mozku. Auto mu také zlomilo několik žeber a ruku.

Jakubisková vinu odmítá. Tvrdí, že chodce neviděla přes odbočující auto a že jí vběhl pod kola jejího mercedesu. Orientační dechová zkouška ukázala, že herečka před nehodou nepila alkohol.

Žena jela povolenou rychlostí 44 kilometrů za hodinu. Podle Obvodního soudu pro Prahu 2, který její kauzu řešil loni, však měla zpomalit natolik, aby na přechod viděla. Dopravní situaci prý hrubě podcenila.

Autoři: ,