Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Ze StarDance vypadla favoritka Čvančarová, i přes vysoké body poroty

Lidé

  15:40
PRAHA - Čtvrtou dvojicí, která musela kvůli rozhodnutí televizních diváků opustit taneční soutěž StarDance IV...když hvězdy tančí, byli herečka Jitka Čvančarová s tanečníkem Lukášem Hojdanem. Osudnými se jim staly latinsko-americké soutěžní tance samba a salsa, za jejichž provedení jim diváci zaslali nejméně hlasů.

Čvančarová v soutěži StarDance foto: ČTK

Šanci zvítězit nadále mají ještě čtyři páry složené z celebrit a profesionálních tanečníků a tanečnic - zpěvačka Monika Absolonová a Václav Masaryk, zpěvačka Aneta Langerová a Michal Kurtiš, herec Pavel Kříž a Alice Stodůlková, herec Saša Rašilov a Karolína Majerníková. Jméno vítěze bude známé 18. prosince. Soutěž vysílanou Českou televizí (ČT) v přímém přenosu na programu ČT1 tradičně moderuje Marek Eben s Terezou Kostkovou.

Čvančarová s Hojdanem vypadli navzdory tomu, že jejich výkony porota hodnotila lépe než tanec dalších dvou párů. Podle porotce Zdeňka Chlopčíka samba měla všechny atributy samby, které očekával. Bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport dokonce již na začátku soutěžních klání očekávali, že vyřazený pár vyhraje celou soutěž, a vypsali pro sázky na jeho vítězství nejnižší kurz.

V předchozích kolech diváci postupně zaslali nejméně hlasů herečce Veronice Žilkové s tanečníkem Markem Dědíkem, moderátorovi Alexanderu Hemalovi a Jitce Šorfové a minule kuchařovi Filipu Sajlerovi a Veronice Šmikové.

Klání celebrit s profesionálními tanečníky se na obrazovkách poprvé objevilo v roce 2004 ve Velké Británii v televizi BBC. Od té doby se soutěž vysílala už v desítkách zemí - kromě Británie a USA například i v Austrálii či Dánsku; tam si v ní zatančila například manželka premiéra.

V Česku se soutěž StarDance objevila poprvé v roce 2006, vítězem se tehdy stal herec Roman Vojtek. O rok později zvítězil akrobatický lyžař Aleš Valenta. Ve třetím ročníku před dvěma lety byla z celebrit nejlepší herečka Dana Batulková.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!