Neděle 16. ledna 2022, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zpěvačka Anna K. zahájí v Hranicích své první akustické turné

Magazín

  7:00
HRANICE - Zpěvačka Anna K. zahájí v polovině října v Hranicích na Přerovsku své první akustické turné. Návštěvníky koncertu čekají jak nové hudební aranže všech hitů zpěvačky, na které dohlížel spolupracovník Norah Jonesové a skupiny Erasure Steve Walsh, tak i speciální scéna. Hranický koncert 17. října bude jediným vystoupením v Olomouckém kraji. Během turné má zpěvačka se svou kapelou naplánováno dalších devět koncertů po celé zemi. Informoval o tom kytarista kapely Roman Helcl.

Anna K. křtila nové album foto: ČTK

"Vystoupení Anny K. v Hranicích bude výjimečné už tím, že to bude její první unplugged vystoupení v Česku. Kapela k nám kvůli tomu najede už o několik dnů dříve a bude ladit scénu i zvuk. Lidé uslyší jak největší hity zpěvačky, tak průřez celou její kariérou," uvedla Karla Vlasáková z divadla Stará střelnice, kde se hranický koncert odehraje.

Na koncertu se bude sedět

Přestože bude vystoupení pro sedící publikum, nemusejí se posluchači podle Anny K. obávat toho, že se budou nudit. "Vždycky mě lákalo hrát pro sedící publikum, stejně jako zkusit zakomponovat do mojí muziky více akustických nástrojů a aranže očesat až na dřeň. A po prvních zkouškách musím říct, že nás to s kapelou moc baví. Na druhou stranu přiznávám, že miluju i zvuk elektrické kytary, které jsem se nedokázala úplně zříct ani na tomto turné. Mám totiž v plánu nakonec zvednout ze židlí i sedící publikum," uvedla zpěvačka.

ČTĚTE TAKÉ:

Aby byl podzimní koncertní program co nejrozmanitější, nechala zpěvačka polovinu písní přearanžovat americkým producentem Walshem. S podobnou prací má velké zkušenosti. Například v minulosti už podobným způsobem upravil největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné.

Druhou polovinu repertoáru nakonec předělala Anna K. na zkouškách společně se svou koncertní kapelou. Do skladeb přidali i nástroje, které kapela běžně nepoužívá, jako je banjo, specifická kytara dobro, mandolína nebo hammondky, což jsou elektrické varhany. Z kapely Davida Kollera si navíc vypůjčili perkusionistu Víťu Halšku.

Akustická vystoupení Anny K. budou vyvrcholením její druhé vlny kampaně proti rakovině. Část výtěžku tak půjde na osvětu nabádající ženy k včasnému vyšetření prsou a pravidelným kontrolám.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat