Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhovory s osobnostmi

Je to psychicky náročné, vidět všechny ty nenávistné komentáře, říká vítězka soutěže Peče celá země

Martina Kynstlerová | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Kufry si balila od prvního kola, přesto se dostala až do finále pořadu Peče celá země a zvítězila. Martina Kynstlerová je cukrářský samouk i úřednice, která se za přepážkou ráda směje. O sladkém hříchu na každý týden, jojo efektu a také o tom, že chce prorazit cestu boubelkám.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Výherkyně soutěže Peče celá země 2 je přesně taková jako na televizní obrazovce. Růžová, hlasitá a nápadná. Úsměv neztrácí, ani když vzpomíná na dobu, kdy byla na základní škole šikanována kvůli své váze. Dnes se držitelka titulu Nejlepší pekařka potkává s nelibými komentáři znovu. Její výhra, vzhled i dobrá nálada některé dráždí natolik, že ji neváhají zahrnout nenávistnými poznámkami.

Milovnice jednoduchého domácího pečení se ale rozhodně nemíní vzdát svých snů. Jak bude vypadat její první kniha receptů? Nezapomněla na nivu? A proč se i jako výherkyně ostře sledované kulinářské bitvy odmítá vzdát svého postu na úřadu práce?

Do druhé řady soutěže Peče celá země jste se přihlásila, protože jste chtěla zkusit, jaké pečení před kamerami je. Tak jaké to tedy je?
Určitě je to těžší, než jak to vypadá před televizí, odkud jsem prohlásila, že to bych zvládla taky. Ale protože jsem do soutěže šla, aniž bych chtěla vyhrát, brala jsem to celé úplně jinak. Chtěla jsem si to jen zkusit a vypadnout v prvním kole.

A odešla jste jako vítězka. S jakým výrobkem jste se do soutěže přihlásila?
Na první kolo castingu jsme měli přinést slaný cukrářský a sladký pekařský výrobek. Já samozřejmě zvolila tartaletky s nivou a hruškou a pletence z domácího listového těsta s pekany. Mou práci hodnotila technoložka Zlata Otavová a myslím, že byla nadšená. Říkala, že takový pletenec ještě v žádném obchodě neviděla.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...