24. srpna 2010 7:39 Lidovky.cz > Relax > Móda

Brno ožije módou a trendy. Začínají veletrhy Styl a Kabo

Modelka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Modelka - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

BRNO Na brněnském výstavišti začínají třídenní veletrhy módy a obuvi Styl a Kabo. Novinky a trendy pro jaro a léto 2011 na nich představí přes 780 značek z 18 zemí. Oděvní část veletrhu chce propagovat hlavně nadměrnou módu v klasické konfekci i spodním prádle, veletrh Kabo se zaměří na osvětu a trendy ve zdravém obouvání.

První den je na programu vyhlášení výsledků soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky nebo předání ocenění Česká kvalita a Žirafa za výrobu zdravotně nezávadné dětské obuvi.

Svátek módy, který potrvá do čtvrtka, návštěvníkům vedle asi 30 módních přehlídek či soutěží nabídne i různé doprovodné semináře a atrakce.

Pořadatelé očekávají asi 8000 návštěvníků, což je o 500 méně, než jich prošlo branami veletrhu na posledním ročníku v únoru. Také kvůli ekonomické krizi se na nynějším 36. ročníku uvede pouze 465 vystavovatelů, což je o téměř tři desítky méně než před půl rokem. Organizátoři však zdůrazňují zájem nových firem o akci - během tří dnů se jich na veletrhu nově představí 70.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz