Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Fantastický plastový život. Novým trendem jsou boty vyrobené z průhledného plastu

Čekstajl

  6:00
Je jedna věc, která Čekstajlu připadala vždycky podivná na lehce eroticky laděných filmech od Angeliky až po Deníky červených střevíčků. A to, když se dáma v těchto snímcích zula (šněrovací botku v historických, vysokou kozačku v modernějších), ideálně k tomu ladným pohybem srolovala (nebo jí byla srolována) punčošku a milenec se vášnivě jal její nahou kůži na této části těla líbat. Co si budeme povídat, ať jste jakkoliv nepotící se bytost, tak i tak pobyt nohy v uzavřené obuvi trvající déle než pět minut nutně vede k tomu, že popsaný akt nechce provozovat nikdo než footfetišista.

Boty z průhledného plastu. foto: CHANEL

Zhruba toto všechno Čekstajlu proběhlo hlavou, když sledoval například přehlídku Chanelu pro letošní jaro. Plnou silou se totiž prosadil jeden trošku podivný trend. Plastové botičky. A nejde o to, že jsou z polyuretanu, a předstírají, že jsou z kůže. Takových najdete kvanta od tržnic přes levnější řetězce až po obchody hrající si na hochnóbl (a umělou kůži mají buď pro neználky jako nachytávku, nebo pro přesvědčené ochránce zvířat).

Jde skutečně o boty z přiznaného průhledného plastu. Vzpomeňte si na takové ty deštníky, které vypadají jako polobublina (a milují je hodně v Japonsku), jež ukrývá svého nositele. Nebo třeba tradiční průhledné pláštěnky (ale takové ty z poctivého tuhého plastu, ne ty z potravinářských pytlíků, které dostanete v kdejakém letním divadle).

Minimálně z dětství si jistě pamatujete, jak taková pláštěnka funguje. Vytváří miniaturní skleník, v kterém by jistě při delším pobytu majitele mohly začít růst třeba okurky.

A přesně takto působí alespoň pro oko tyto nové trendy botky. Aby plast dostatečně vynikl, frčí především kotníková varianta s otevřenou špičkou. Nebo pak vysoké kozačky. Výška záleží na nositelce samé. Stačí samozřejmě klasika pod koleno, ale ty opravdu módu milující fanatičky by měly sáhnout po modelech `a la rybář… tudíž do půlky stehen.

V každém případě se dá trendu vyjít naproti i jen napůl. Neboli zkombinovat plast a látku či kůži – opět dle libosti a osobních preferencí. A samotný čirý plast je pak možné také vytunit. Může být třeba vzorovaný – od jednoduchých dezénů ve stylu rostlinného pletiva nebo jakoby olepený hvězdičkami či jakýmkoliv jiným základním motivem.

Nešikovné jedině je, že lidé s ekologickým cítěním se od výrobců zatím nedozvěděli, zda jde o boty ze zbrusu nového PVC, nebo již zrecyklovaného plastu. Ti, kteří botkám přes tuto nedokonalost propadnou, si pak mohou broukat prastarý hit Barbie Girl skupiny Aqua: Life in plastic. It’s fantastic!

Autor je redaktorem Seznam TV.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!