Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak se změnila móda za sto let? Podívejte se

Móda

  9:00
Co platilo včera, neplatí dnes. Ačkoli v módním světě existuje celá řada modelů, které si můžete obléknout kdykoli (černé lodičky, černé šaty či perly), mění se trendy tak rychle, že je někdy těžké zachytit, co je zrovna „in“.

Jak se změnila móda za sto let? Podívejte se foto: YouTube

Před sto lety byste nepotkali ženu s odhalenými kotníky, sukně se začaly zkracovat až v letech dvacátých. Teprve poté přišly na řady rudé rtěnky a vysoké podpatky. Divoké vzory, nápaditější střihy šatů (některé aktuální dodnes), zářivé barvy a lesklé materiály. V 50. letech oslavovala móda především ženskost. V 60. letech padla dosavadní tabu a ohledně oblečení panovala svoboda - zvonové kalhoty a první pokusy o unisex styl. 

Líbí-nelíbí

Lesklé materiály, výrazné líčení. Rok 1985

Hlasujte

líbí se mi
nelíbí se mi

Vstoupit do hlasování

Vstoupit do hlasování

Alespoň jedny džíny má v šatníku každá žena. Popularitu získaly v 70. letech. Jak ubíhaly roky, měnily se pouze střihy. V 80. letech byly v módě „mrkváče“ a „plísňáky“, ale také kalhoty s vysokým pasem, hadí kůže, vycpávky a především - lak na vlasy. Divoká osmdesátá léta vystřídala ještě divočejší léta devadesátá - lacláče, kšandy, tmavé rtěnky, gely do vlasů a botasky. A co nosíme teď? 

Jak se změnila móda za 100 let? 

Autor:
Témata: móda, YouTube