1. srpna 2015 7:36, aktualizováno  15:36 Lidovky.cz > Relax > Design

Nadrozměrná módní přehlídka? Boubelaté modelky, jak je neznáte

V brazilském Sao Paulu se konal fashion víkend pro nadměrné velikosti.  Pohled... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V brazilském Sao Paulu se konal fashion víkend pro nadměrné velikosti. Pohled... | foto: Reuters

Zapomeňte na nezdravě vypadající a pohublé modelky. V brazilském Sao Paulu proběhl fashion weekend zaměřený na módu pro plnoštíhlé. Místo vystupujících kyčlí a klíčních kostí tak bylo možné vidět šaty na oplácaných modelkách.

Večerní róby, plážové šaty, ale i bikiny a spodní prádlo. Baculky se po molech producírovaly více či méně zakryté pro nejrůznější oděvní značky. Bez komplexů a studu, i když občas s nějakým tím přetékajícím faldem. Plus Size Fashion Weekend v Sao Paulu totiž s nadsázkou sobě vlastní poslal na mola modelky, které se svou vahou netrápí a jsou zcela spokojené.

Naopak se snažily ukázat, že i ve velikosti 44 dokážou být sexy. Seriózní catwalk, tak jak to bývá na tradičních přehlídkách módy zvykem, zcela chybělo. Modelky chodily většinou jak chtěly, dokonce přitom natřásaly tělem i hrudním košem. Jak dokreslují záběry ze zákulisí, modelky si přehlídky užívaly často možná víc než samotní diváci.

V brazilském Sao Paulu se konal fashion víkend pro nadměrné velikosti.  Pohled...
V brazilském Sao Paulu se konal fashion víkend pro nadměrné velikosti.  Pohled...

Obálky časopisů a všeobecný módní diktát dlouhodobě ukazuje jen vyhublé krásky, přičemž plus size modelky se prosazují jen velmi pomalu, v Brazílii si s tím hlavu nelámou. O tom svědčí i fakt, že podobný fashion weekend tam proběhl již podvanácté.

tohTomáš Holý

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!