Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když je svět nefér k mužům. Kam uložit nezbytnosti?

Móda

  6:16
Je jedna věc, kterou se v pánské módě ještě nepodařilo uspokojivě vyřešit. A vlastně ani nevím, jestli nějaké řešení má. Jde v podstatě o věčné nerudovské téma: kam s ním? V tomto případě: kam s nimi (míněno nutnostmi, jež je třeba mít u sebe).

Igelitová taška foto: Shutterstock

Jednoduše je těžké vymyslet, kam si uložit věci, které chlap potřebuje mít u sebe, a neprovinit se módě. Zkusme si to projít. Venku je to celkem jednoduché. Jsou tu batohy – tady jen platí, že k saku nebo klasickému kabátu fakt ne, pokud nejste Ondřej Liška a nechcete se tvářit jako „cool“ politik. Pak existují různé tašky přes rameno nebo variace na aktovky. Pánské tašky si už probily svou cestu i do českých ulic. Doby, kdy v seriálu Přátelé byli schopni celou epizodu vystavět na „směšnosti“ Joeyho „kabelky“, jsou pryč.

Výběr se navíc začíná i v českých obchodech více než zlepšovat, takže záleží jen na rozpočtu a ochotě za zavazadlo utrácet. Horší to je, když muž potřebuje své zavazadlo opustit. Tady nastává problém. Peněženka, klíče, mobil, kapesník, nebo spíš papírové kapesníky, nedej bože u kuřáka ještě cigarety.

Brašnářství Tlustý.

Předně – peněženka do zadní kapsy kalhot nepatří, zvlášť ta naducaná účtenkami, doklady a vůbec vším. Vypadá to otřesně – a nezapomeňme, pánové, že ženy nejčastěji zmiňují jako mužskou přednost pěkné pozadí, když nepředstírají, že je zajímají oči. A při sezení na peněžence se kalhoty nerovnoměrně ošoupávají. Ještě tak tenoučká, kde je jen pár bankovek, budiž. Ta se pak dá ale strčit také do náprsní kapsy saka. Ta tlustá se nedá dát ani tam – kazí to linii saka. Ale co s tím zbytkem? Dejme tomu, že v divadle můžete dát cigarety s aktovkou do šatny, stejně si nezapálíte. Mobil může být v přední kapse kalhot, ale mohl by se zase boulit – a to je především komická situace. Ale co třeba kapesníky? I když nemáte rýmu, co když bude kus dojemný a bude třeba si smrknout? Na boční kapsy saka rovnou zapomeňte – moudří muži, aby je nepokoušely, si je nechávají nerozpárané.

Jednoduché řešení to nemá. Taštička do ruky, tolik příznačná pro různé vykutálené podnikatele 90. let a něžně přezdívaná „buzertaška“, jím určitě není.

S kabelkou?

O kolik snazší to mají v tomto případě ženy, když dle bontonu mohou mít kabelku vždy při ruce. Je to zkrátka jedna z mála věcí, kdy je svět nefér vůči mužům. Pán se musí důkladněji rozmyslet, co všecko skutečně u sebe potřebuje. I když tato ženská výhoda je samozřejmě i nevýhodou. Znáte to, dámy (anebo pánové od svých dam)! Kterou kabelku si vzít? Jaké boty a pásek k ní? A má k tomu novému kabátu, novým kalhotám, nové sukni a tak dále vůbec vhodnou kabelku?

Ve chvíli zoufalství, co si počít s kabelkou nebo tou naducanou peněženkou, je jediná rada. Vzpomenout si, že móda je hra a nesmí se brát příliš vážně. A třeba i na chvíli tu zpropadenou portmonku na zadek šoupnout – ale ne na dlouho, ty kalhoty se vážně nehezky ošoupou.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

3+kk, DV, 68 m2, lodžie, sklep, Povrly
3+kk, DV, 68 m2, lodžie, sklep, Povrly

Sídliště I, Povrly - Neštědice, okres Ústí nad Labem
2 050 000 Kč

Právě čtete