Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Královské svatební šaty šít nebudeme, popřel zprávu salon McQueen

Móda

  11:46
LONDÝN - Britský módní salon Alexander McQueen popřel, že jeho návrhářka Sarah Burtonová byla vybrána, aby vytvořila svatební róbu Catherine (Kate) Middletonové, která si 29. dubna bere prince Williama, muže číslo 2 v pořadí na britský trůn.

5. místo. Princ William z Walesu (29). Starší syn prince Charlese a princezny Diany se v pátrek 29. dubna ožení s dlouholetou přítelkyní Kate Middletonovou. Je druhý v nástupnictví na britský trůn. foto: Reuters

Oznámila to televizní stanice CNN. Zprávu, že volba padla na Burtonovou, zveřejnil list The Sunday Times. Napsal, že róba má být kombinací představ samé Kate a idejí návrhářky.

Podle CNN to ale domovský salon Burtonové jasně popřel. Mlčení kolem této velmi sledované záležitosti zachovává i princova kancelář. "Catherine Middletonová si přeje uchovat jméno návrháře v tajnosti až do svatebního dne," uvedla kancelář.

Burtonová by byla dokonalá
Ať už je to pravda nebo ne, Burtonová by byla dokonalá volba, citovala CNN ředitelku módního oddělení britského společenského časopisu Tatler Hannah Teareovou. Ta vyzvedla "udivující úroveň kreativity" návrhářky, která je podle ní zároveň "možná oproštěna od divokosti, jaká byla v McQueenovi".

Burtonová byla po šestnáct let pravou rukou zakladatele salonu a po jeho loňské sebevraždě se stala kreativní ředitelkou značky McQueen.

Teareová i novinářka Claudia Josephová, která se zabývá módou a o Kate napsala knihu, však shodně očekávají, že i kdyby to nebyla Burtonová, padne volba na nějakého britského návrháře.

Podle CNN jsou mezi tipovanými kromě Burtonové ještě Bruce Oldfield, Amanda Wakeleyová, Philippa Lepleyová a Daniella Issa Helayelová. Ta už pro Kate navrhla zásnubní šaty. Je sice brazilského původu, ale už desetiletí žije v Londýně.

Autor: