28. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Móda

Modelky chtěly upozornit na úpravy v módním průmyslu. Odhalily extrémní retušování

Na roli Photoshopu v módě chtěly upozornit dvě "plnoštíhlé" modelky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na roli Photoshopu v módě chtěly upozornit dvě "plnoštíhlé" modelky. | foto: Instagram/dianasirokai

WASHINGTON Jak moc dokáže Photoshop změnit ženskou postavu? Na jeho roli v módě chtěly upozornit dvě plnoštíhlé modelky, Diana Sirokaiová a Callie Thorpeová. Požádaly proto fotografku Karinu Poltavtcevavou, aby jejich fotografii upravila tak, jak je to v její branži běžné. Rozdíl, který „před a po“ fotografie ukazují, získal vlnu reakcí na sociálních sítích.

„Smyslem bylo všem ukázat, jak časopisy a média vynášejí postprodukci do nových výšin,“ napsala Sirokaiová na svém Instagramu, kde upravenou fotografii zveřejnila. Její účet sleduje přes půl milionu lidí. „Modelky a celebrity vypadají jako jiní lidé. Žijeme ve falešném světě a je vrátit se do reality,“ dodala modelka.

Na roli Photoshopu v módě chtěly upozornit dvě

Fotografie před úpravou.

Na roli Photoshopu v módě chtěly upozornit dvě

Fotografie po úpravě.

Na fotografie zareagovali uživatelé sociálních sítí. Řada lidí se v komentářích dušuje, že modelky vypadají lépe na fotce „před“ a sdílí vlastní příběhy o tom, jak Photoshop a kult dokonalých těl dokáže otřást s lidským sebevědomím.

„Ta reakce je úžasná,“ řekla Sirokaiová časopisu Insider. „Víme, že média způsobují potíže se sebevědomím a je důležité, aby si lidé uvědomili, že nemusí zapadnout do určité kategorie.“

Proti přehnaným zásahům do vzhledu pomocí postprodukčních nástrojů modelky, modelové a celebrity ohrazují dlouhodobě. V posledních měsících například americká herečka Bella Thornová požádala magazín GQ, aby neretušoval její nahou fotografii, jelikož všichni budou moct vidět, že „není dokonalá“.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
STAVBYVEDOUCÍ INŽENÝRSKÝCH SÍTÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč