1. listopadu 2017 6:59 Lidovky.cz > Relax > Design

Nesmrtelná klasika. Bekovka doladí outfit každého muže

Bekovka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bekovka (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

Nesmrtelná klasika. I tak by se dal označit vliv bekovek na pánskou módu. V hledáčku mužů, kteří se zajímají o svůj vzhled a chtějí jej doladit tím pravým doplňkem, je bekovka už řadu let. V letošním roce ale prožívají svůj “revival”.

Každý muž má svůj styl oblékání a žádný nechce splynout s davem. Ani nemusí. Bekovky jsou skvělým doplňkem pro všechny muže, ať už jako stylový kousek šatníku, v chladném počasí dobře poslouží i jako pokrývka hlavy.

Bekovka je v dnešní době brána za doplněk, který můžou muži nosit nejen ve volném čase. Je běžnou součástí i byznys vzhledu. Bekovka je všestrannější než klobouk, i proto se stala a stále se udržuje jako top v pánské módě. Někteří muži by bez ní neudělali ani krok. Například Briana Johnsona z AC/DC si bez bekovky dokážeme jen těžko představit. Muž v bekovce má styl, charakter už od pohledu.

„Klasicky se bekovky kombinují s pánským motýlkem, který je vhodné doplnit o kšandy a šle. Zvláště v podzimním a zimním čase se vyhledávají teplé a příjemné vlněné bekovky s ochranou na uši, které chrání před chladem a větrem,” radí Lukáš Pohan, spolumajitel obchodu s pánskými doplňky Gentleport.

Trendy se historicky opakují. To dokazuje i samotná bekovka, které je už přes sto let. Spojená je s dělníky ze začátku dvacátého století, kteří ji nosili do továren. Velký boom bekovek je spojen s automobilovou módou, díky které se staly populární v širší společnosti. S odklonem obliby klobouků se bekovka posunula do měst a stala se tak běžným módním doplňkem, který chrání hlavu před nepřízní počasí.

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz