Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Módní hity příštího roku? Inspirace přírodou a asymetrické střihy

Móda

  15:59
BRNO - Nezvyklé kombinace pastelových barev, velkoplošné přírodní motivy, asymetrické střihy a důraz na detail. Takové budou hlavní ingredience módního koktejlu pro jaro a léto příštího roku podle nizozemské odbornice Ellen Haeserové, která na brněnských veletrzích módy Styl a Kabo přednášela o trendech pro dámskou a pánskou konfekci pro sezonu jaro/léto 2010.

Modely značky Bottega Veneta. foto: AFP

Základem úspěchu podle ní bude překvapit a vyhnout se všemu, co
spotřebitelé už ve svých šatnících mají. V kurzu tak budou netradiční
asymetrické střihy, vrstvení materiálů a výrazné doplňky. Hlavním zdrojem inspirace budou přírodní motivy. Jednoduché košile budou
zdobit drobné květy, na kalhotách se objeví velkoplošné motivy listů nebo kůže zvířat, od fotografických přes malované pastelovými barvami.

Letní móda se bude točit kolem čtyř základních témat - příroda, cestování, ekologie a relax. V barvách budou převládat modrá až fialová, zelená a především zlatá. Do popředí se dostanou ekologické materiály jako len, organická bavlna, ale také konopí, soja nebo kopřiva.

Uplatnění najdou také odlehčené síťové materiály jako je fáčovina nebo gáza, které se výborně hodí na prádlo, svrchní ošacení a dekorace. Síťovina podle ní skvěle odpovídá trendům vrstvení a přitom umožňuje vytvářet letní vzdušné modely.

Autor:
Témata: Motiv