Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Návrhář Lady Gaga se představí na Designbloku

Móda

  16:45
Skutečný fashion week, jaký se pořádá ve všech světových metropolích, chtějí do Prahy přenést organizátoři Designblok Dreft Fashion Week. Akce by měla poskytnout kvalitní formu prezentace módním značkám a českým i zahraničním designérům, řekla za pořadatele Karolína Bosáková.

Topmodelka Petra Němcová (vlevo) a ředitelka Unique One Karolína Bosáková foto: ČTK

První ročník Designblok Dreft Fashion Week začal v Praze v úterý večer autorskou módní přehlídkou známé návrhářky Liběny Rochové.

Speciálním hostem středeční tiskové konference byl extravagantní návrhář Jeremy Scott, který obléká Madonnu i Lady GaGa. Svou novou kolekci, na které spolupracoval s firmou Adidas, představuje jen v Praze a Paříži. Konference se účastnila také topmodelka českého původu Petra Němcová.

Designblok 2010 - UMPRUM, ateliér L. Rochové

Akce je součástí 13. ročníku Designblok´11, který představuje současné trendy v nábytku, osvětlení a odívání téměř na 60 místech metropole.

"Domníváme se, že ten, kdo je letos na Designbloku a má tady přehlídku, tak tvoří absolutní českou špičku. Proto bych chtěla, abyste se přišli podívat a udělali si svůj vlastní obrázek o tom, co je česká módní špička," řekla kurátorka projektu Jana Zielinski. Ne každý designér do ní patří.

Pořadatelé prý více než 60 procent přihlášených návrhářů odmítli. Přísný výběr díky tomu podle Zielinski slibuje kvalitu.

Designblok Dreft Fashion Week nabídne módní špičku

Do 9. října týden módy předvede na 19 módních přehlídkách českou i zahraniční špičku, jako je Escada, Max Mara nebo vybrané modely z Concept Store Simple (Givenchy, Lanvin, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Dior, Chloé, Alexander McQueen nebo John Galliano). Chybět nebudou zvučná česká návrhářská jména - mimo jiných Denisa Nová, Klára Nademlýnská nebo Liběna Rochová. Nabídne také diskuze o současné podobě módy a prodejní výstavy módy a šperků.

´
"Čechy si zaslouží pořádný fashion week," řekla topmodelka Němcová. "Já jsem teď byla na fashion week v New Yorku a je to něco, kdy celé město ožije. Ať už v New Yorku, Paříži, Londýně, Miláně, dělala jsem přehlídky všude. Těším se, jak Praha ožije, každý rok to bude větší a více lidí bude mít možnost se zúčastnit a inspirovat," dodal.

V pátek se zúčastní i takzvané fashion talk, diskuse o současné módě ve Šporkovském paláci. Budou tu i Roberto Coin, návrháři Scott i Rochová.

Večer se bude konat v pasáži České národní banky Scottova módní show Adidas Original. V Primátorském salonku Obecního domu je připravena výstava exkluzivních značek Luxury room, která bude v neděli odpoledne završena přehlídkou spodního prádla La Perla. Vrcholem Designblok Dreft Fashion Week bude galavečer, který se odehraje v neděli v Obecním domě a bude prezentovat průřez špičkovou světovou a českou módou.

Měsíc říjen je podle návrhářky Rochové už léta spjat s její tvorbou a Designblokem. Je ráda, že "festival" existuje. "Celý Designblok a potažmo Dreft Fashion Week je doopravdy fenomén. Má nádhernou, typickou atmosféru, drží si pořád svou tvář a to je úžasné," uvedla Rochová.

Autoři: ,