Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lady Gaga založila nadaci na pomoc mladým lidem

Lidé

  7:00
Americká popová hvězda Lady Gaga založila spolu se svojí matkou Cynthií Germanottaovou nadaci Born This Way, která bude podporovat programy na rozvoj mladých lidí. Zahrnovat by měla i pomoc těm, kteří čelí zastrašování a samotě.

Lady Gaga foto: ČTK/AP

Nadace je pojmenována po albu, za které zpěvačka získala cenu Grammy a po stejnojmenném singlu.

"Moje matka a já jsme iniciovaly tento projekt," uvedla v prohlášení Lady Gaga. "Spolu bychom chtěly vytvořit standard statečnosti a laskavosti, a také celosvětovou komunitu, která ochraňuje a pečuje o ty, kteří čelí zastrašování a samotě." Iniciativa se objevuje poté, co zpěvačka zahájila kampaň za práva gayů a je známá pro svůj zájem o témata ovlivňující mladé.

ČTĚTE TAKÉ:

Nadace Born This Way bude úzce spolupracovat s nadací John D.& Catherine T.MacArthur a The California Endowment, které se obě zaměřují na práci s mladými lidmi. Pracovat bude také s Berkman Center for Internet&Society na Harvardské univerzitě se zaměřením na význam internetu a jeho roli při podporování vývoje.

Lady Gaga se na internetu podařilo získat 44 milionů fanoušků na sociální síti Facebook a 15 milionů následovníků na Twitteru.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!