15. listopadu 2011 16:05 Lidovky.cz > Relax > Móda

Oblečte se do originálu. Je tu Módění II

První ročník přehlídky Módění # 1, která se odehrála v brněnském Leporelu+. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První ročník přehlídky Módění # 1, která se odehrála v brněnském Leporelu+. | foto: Leporelo+

Móda je zábava. Nechte se inspirovat prací nadcházející generace českých návrhářů. Své módní kousky představí v brněnském multifunkčním prostoru Leporelo+ v rámci akce Módění # 2. Přehlídky startují ve středu 16. listopadu.

Leporelo+ představí v pořadí již třetí produkci zaměřenou na prezentaci oděvního designu a práce nadcházející generace českých návrhářů.

Listopadové Módění se inspirovalo tvorbou, která na sebe upozornila v rámci letošního Designbloku. Dům umění na Malinovského náměstí v Brně nabídne v první řadě kolekci pro jaro/léto 2012 návrhářky Zuzany Kubíčkové, kterou připravila společně s Oldřiškou Křížovou pod společnou značkou ZK DRESSING.

Pořadí přehlídek:

Jednotlivé přehlídky startují ve 20:00 v tomto pořadí:

1. Anna Cichá - Eternal Seekers (www.annacc.cz)
2. Michal Bým - Osvěcím (osvecim.blogspot.com)
3. Zuzana Kubíčková & Olo - ZK DRESSING J/L 2012 (www.olo-dressing.cz)


"Je to má první kolekce splňující atributy malosériové oděvní linie, určené jak pro běžný den, tak pro speciální příležitosti. Vždy jsem si přála, aby mé oděvy lidé nosili a cítili se v nich dobře. Doufám, že můj první krok jde správným směrem," říká Zuzana Kubíčková. 

Kolekce má i příběh. "Koncepce prezentace, jak fotografické, tak vlastní performance, vychází z inspirace fiktivního příběhu manželek a žen architekta Josefa Hoffmanna," vysvětluje Oldřiška Křížová.

První ročník přehlídky Módění # 1, která se odehrála v brněnském Leporelu+.

První ročník přehlídky Módění # 1, která se odehrála v brněnském Leporelu+.

Prostor pro studenty a mladé designéry

Dalším autorem, který se na večeru představí je designér Michal Bým. Jeho oděvy byly součásti projektu Osvěcím, jenž nás svou multimediální expozicí v rámci designbloku´11 upozornil neobvyklým způsobem. Projekt Osvěcím je založen na prezentaci nejen Býma ale i dalších umělců, podílejících se na zvukových a audiovizuálních výstupech, které jsou součástí show.

Prezentace v rámci Módění mají zároveň zajistit prostor pro studentskou nebo absolvenstkou práci studentů z oboru. Tentokrát jej svou magisterskou prací - kolekcí s názvem Eternal Seekers vyplní designérka a studentka módní tvorby pocházející z Brna Anna Cichá.

První ročník přehlídky Módění # 1, která se odehrála v brněnském Leporelu+.

Zákulisí Módění # 1.

Po ukončení přehlídek v rámci Módění budou návštěvníkům Domu umění přístupné instalace ukázek z vybraných kolekcí i po několik následujících týdnů. Cílem těchto událostí je prezentace současné tvorby mladých oděvních designérů, studentů z oboru, ale i dalších umělců jejichž tvorba zasahuje do módní scény za účelem přiblížení jejich práce veřejnosti, zvýšení povědomí o jejich existenci a podpory její propagace. Vstup na módní přehlídky je proto vždy volný.

Svou účast na přehlídce potvrdila řada osobností jako je například spisovatelka Sylva Lauerová, která se na módních přehlídkách v Domě umění v minulosti sama podílela jako choreografka.

Lidovky.cz, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz