13. května 2009 15:49 Lidovky.cz > Relax > Móda

Prádlo pro vdavekchtivé ženy

Výrobce prádla nabízí v Japonsku podprsenku pro 'lovkyně manžela'. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výrobce prádla nabízí v Japonsku podprsenku pro 'lovkyně manžela'. | foto: AFP

TOKIO Solární podprsenka, podprsenka vybavená jídelními hůlkami. Takovéto 'vychytávky' nabízí firma Triumph International. Nyní přichází s novinkou. Prádlo s takzvanými svatebními hodinami. Určeno je především pro Japonky, které prahnou po vdavkách.

V prádle jsou zabudovány elektronické hodiny, které obrazně odtikávají její majitelce čas. Vloží-li šťastná novomanželka do mechanismu podprsenky snubní prstýnek, zpětné odpočítávání se zastaví a prádélko zahraje Svatební pochod skladatele Felixe Mendelssohna.

Výrobce prádla nabízí v Japonsku podprsenku pro 'lovkyně manžela'.

Podprsenka má také držáky na tradiční pečeť, kterou někteří lidé používají ke stvrzení kontraktů, a na pero pro případné podepsání svatební smlouvy.

Solární podprsenka


Počet sňatků v Japonsku klesá a Japonky se vdávají v průměru ve více než 28 letech. To je relativně pozdě na zemi, v níž se kdysi mělo za to, že svobodná příslušnice něžného pohlaví je ve 25 letech "za zenitem".

Výrobce prádla nabízí v Japonsku podprsenku pro 'lovkyně manžela'.

Podle mluvčí firmy Keiko Masudové výrobek jistě potěší moderní Japonky, které už nadále nejsou odsouzeny k tomu sedět skromně v koutě a čekat, až se o ně začne zajímat potenciální manžel.

"Japonské ženy se stávají průbojnějšími než muži, aktivně se snaží najít si ženicha, zatímco v minulosti to byli muži, kdo si volil životní partnerku," konstatovala. "Role se zcela obrátily." Podle vládních statistik je téměř 57 procent žen do 34 let svobodných, ačkoliv své služby nabízí na 3800 japonských seznamovacích kanceláří.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!