Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Punčochy jdou znovu do módy. I díky Kate

Móda

  15:00
Zdálo se, že jsou již nenávratně pryč, ale díky vévodkyni z Cambridge, která se pro mnoho Britů stala novou módní ikonou, se vrátily. Punčocháče a punčochové zboží jsou tak i její zásluhou znovu v módě.
Punčochy - ilustrační foto

Punčochy - ilustrační foto foto: Shutterstock

"Otázkou může být, k čemu dnes ženy potřebují punčocháče? Vždyť často nosí dlouhé kalhoty, používají samoopalovací krémy na tělo a oblíbily si také tvarovací spodní prádlo Spanx. Punčocháče nosí proto, že nohy v nich prostě vypadají lépe," řekla Cathy Volkerová z americké módní značky Donna Karan.

"Když je nosíte, tak je to ještě lepší pocit, než mít na sobě třeba minerální kosmetiku," dodala Volkerová, která je přesvědčena o tom, že nejnovější punčocháče poskytují mnohem více komfortu oproti těm, co se vyráběly dříve. Materiál je komfortnější, méně omezují v pohybu a poskytují daleko lepší tvarování.

Zapomeňte na hnědé neforemné punčochy
Módní stylistka Sophia Banksová-Colomová měla na sobě jemné punčocháče na nedávné akci Red Carpet Event v Los Angeles. "Myslím si, že se vracejí zpátky do módy. Nejradši mám bílé nebo černé se švy vzadu. Jsou to velmi hezké punčocháče, které lichotí ženské postavě. Zapomeňte na představu nahnědlých, neforemných punčocháčů a začněte si představovat styl vévodkyně z Cambridge nebo její sestry Pippy. Ony se rozhodně neoblékají fádně a ani o nich nelze tvrdit, že nejsou cool," řekla Banksová-Colomová.

Vévodkyně z Cambridge si punčochy oblíbila

Noni Cavalierová, marketingová specialistka na sociální sítě z New Yorku, je také nosí, jejím oblíbeným modelem jsou ty se sexy kubánskou patou a zadním švem. "Punčocháče lichotí mým nohám a myslím, že pomáhají ženě připadat si profesionálně a žensky," uvedla Cavalierová. "Velký vliv má také seriál Mad Men, který je z prostředí kanceláře reklamní agentury a i díky němu je styl ženského kancelářského oblékání znovu populární.

Pracovala jsem na Wall Street, kde ženy nosí kostýmky a podpatky, a pracovala jsem také v úplně jiném světě, kde se nosí roztrhané džíny a trička. Nemohla jsem tam pracovat. Mám ráda, když pořád vypadám žensky, a punčocháče jsou toho nedílnou součástí," zdůraznila třicetiletá Cavalierová. Nenosí je samozřejmě v těch nejparnějších dnech léta, ale hned jak se trochu ochladí, si ráda oblékne ty nejprůsvitnější, které nalezne.

"Mám ráda ten typ, který nosí Kate Middletonová. Vypadá toVévodkyně z Cambridge si punčochy oblíbila obzvlášť dobře v kombinaci s úzkou, rovnou sukní," dodala Cavalierová.

Vzory a krajky mají budoucnost
"Punčocháče by se rozhodně měly nosit třeba na přijímací pohovor," řekla Julie Perezová, dvaadvacetiletá studentka navrhářství na Univerzitě v Arkansasu. Také Perezová má v oblibě vzhled Middletonové. "Možná jsem jen prostě staromódní," řekla Perezová. Kostýmní designérka Janie Bryantová tvrdí, že třeba vzorované a krajkové punčocháče mají velkou budoucnost.

Průzkum trhu provedený firmou NPD ukazuje, že se prodeje punčochového zboží v USA zvýšily. Punčochové kalhoty jsou lídrem trhu, jejich prodejnost se za období od května 2010 do května 2011 zvýšila o téměř 30 procent.

Volkerová tvrdí: "Generace Middletonové není zvyklá punčocháče nosit, většinou jsou pro dívky novinkou. Ale rozhodně je nevnímají jako vyložené zlo, naopak je považují za vylepšení svého vzhledu. Kombinují je třeba s džínovou sukní." Banks-Colomová obléká své klientky do punčocháčů se zajímavými vzory a texturami. "Je to posun směrem od minimalismu, který dominoval módě po léta, k návratu glamouru a tohoto stylu oblékání," vysvětlila.

Ovšem ne každá mladá žena módě punčocháčů podlehla. Kim Puckettová, PR manažerka z Indianapolisu, má jiný názor: "V minulosti jsem občas punčocháče nosila, někdy i hodně jemné, ale teď už i v zimě budu mít raději studené nohy, než abych je na sebe navlékla. Také si radši obléknu dlouhý kabát, než abych chodila v punčocháčích a sukni," dodala Puckettová.

Autoři: ,

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...