24. září 2013 19:41 Lidovky.cz > Relax > Móda

V Paříži začal módní maraton. Představí trendy na jaro a léto 2014

Módní přehlídka kolekce jihokorejsé návrhářky Moon Young v Paříži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Módní přehlídka kolekce jihokorejsé návrhářky Moon Young v Paříži. |

PAŘÍŽ Rekordních sto módních přehlídek se očekává v nadcházejících devíti dnech v Paříži, kde se začínají představovat módní trendy na jaro a léto 2014, uvedla agentura AFP. Své kolekce nabídnou módní firmy z 22 zemí.

Na úvod módního maratonu pořadatelé zařadili přehlídky mladých tvůrců. Mnozí z nich jsou již osobnostmi ve svém oboru. Například 31letý Belgičan Anthony Vaccarello se prosadil velmi sexy a moderními kreacemi, které si oblíbily filmové hvězdy. Naopak 23letý Francouz Simon Jacquemus je nováčkem.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Modelky budou předvádět nové oděvy na různých zajímavých místech francouzské metropole. Diváci a novináři se budou tlačit u módních mol například v renovovaných prostorách muzea Galliera, v Tuilerijských zahradách či v Tokijském paláci.

Málo černošských modelek, stěžuje si Campbellová

Přípravu tradičních pařížských přehlídek módy na příští rok poznamenala stížnost, kterou zaslaly bývalé černošské topmodelky Naomi Campbellová a Bethann Hardisonová. V dopise francouzské federaci módní tvorby vytýkaly tvůrcům, že pro předvádění svých oděvů nepoužívají dost černošských modelek.

"Máme stovku defilé 22 různých národností. Myslím si, že nás těžko může někdo obviňovat z rasismu. Znal jsem období, kdy nejhezčí manekýnky byly černošky. Jsou ale zase období, kdy jsme více evropští. Věci se mění," reagoval na dopis předseda federace Didier Grumbach.

Lidovky.cz, ČTK

Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček
Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček

Vši představují věčný problém ve školách a školkách. Objevují se s železnou pravidelností a zbavit se jich není snadné. Odborníci se shodují v tom, že nejdůležitější je prevence. Jak se úspěšně těm malým potvůrkám vyhnout a co dělat, když se objeví?

Najdete na Lidovky.cz