24. září 2013 19:41 Lidovky.cz > Relax > Móda

V Paříži začal módní maraton. Představí trendy na jaro a léto 2014

Módní přehlídka kolekce jihokorejsé návrhářky Moon Young v Paříži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Módní přehlídka kolekce jihokorejsé návrhářky Moon Young v Paříži. |

PAŘÍŽ Rekordních sto módních přehlídek se očekává v nadcházejících devíti dnech v Paříži, kde se začínají představovat módní trendy na jaro a léto 2014, uvedla agentura AFP. Své kolekce nabídnou módní firmy z 22 zemí.

Na úvod módního maratonu pořadatelé zařadili přehlídky mladých tvůrců. Mnozí z nich jsou již osobnostmi ve svém oboru. Například 31letý Belgičan Anthony Vaccarello se prosadil velmi sexy a moderními kreacemi, které si oblíbily filmové hvězdy. Naopak 23letý Francouz Simon Jacquemus je nováčkem.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Módní trendy na jaro/ léto 2014.

Modelky budou předvádět nové oděvy na různých zajímavých místech francouzské metropole. Diváci a novináři se budou tlačit u módních mol například v renovovaných prostorách muzea Galliera, v Tuilerijských zahradách či v Tokijském paláci.

Málo černošských modelek, stěžuje si Campbellová

Přípravu tradičních pařížských přehlídek módy na příští rok poznamenala stížnost, kterou zaslaly bývalé černošské topmodelky Naomi Campbellová a Bethann Hardisonová. V dopise francouzské federaci módní tvorby vytýkaly tvůrcům, že pro předvádění svých oděvů nepoužívají dost černošských modelek.

"Máme stovku defilé 22 různých národností. Myslím si, že nás těžko může někdo obviňovat z rasismu. Znal jsem období, kdy nejhezčí manekýnky byly černošky. Jsou ale zase období, kdy jsme více evropští. Věci se mění," reagoval na dopis předseda federace Didier Grumbach.

Lidovky.cz, ČTK