Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Praze začíná Designblok. Letos se ponese v jarní náladě

Móda

  7:59
PRAHA - Výstavy, módní přehlídky a otevřená studia návrhářů přinese jedenáctý ročník Designbloku, který v Praze začíná dnes a potrvá do neděle. Letošní dny designu se ponesou v jarní náladě - s odkazem na obrození a renesanci, kterou prožívá spolupráce zdejších designérů s tuzemskými výrobci.

Módní přehlídka - ilustrační foto. foto: AFP

Návštěvníci najdou na Designbloku ukázky nábytku, skla, porcelánu, šperků, hraček, módy, obuvi a dalších předmětů z dílen špičkových zahraničních a českých designérů a výrobců. Mezi účastníky přehlídky je 63 obchodů s designem, 24 módních návrhářů a 125 designérských studií, designérů, škol a institucí.

Centrem Designbloku je Superstudio, letos budou dvě a obě se nacházejí v Holešovicích. Superstudio Classic 7 v Jankovcově ulici bude hostit tradiční výstavní projekty firem a dále designéry a školní ateliéry. Classic 7 je nově zrekonstruovaná budova bývalých mlýnů. Druhé Superstudio A7 v ulici U Průhonu je v objektu taktéž vzniklém z industriálních prostor, z holešovického pivovaru. Oba objekty, respektive jejich přestavby, jsou jako architektonické realizace také součástí prezentací tvůrců na Designbloku.

Důležitou součástí Designbloku je projekt Mléčná dráha, který konfrontuje mladé evropské talenty. Na Designbloku se letos představí rekordní počet českých výrobců, kteří svůj výrobní program stále častěji opírají o kvalitní design. Vedle aktuálních kolekcí známých českých módních návrhářů budou mít na Designbloku zastoupení i velké módní domy.

Autor: