5. října 2010 10:15 Lidovky.cz > Relax > Móda

V Praze začíná přehlídka Designblok. Letos se ponese na vlnách vody

V rámci Designbloku 2010 se den před jeho zahájením konala ekologická výstava. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V rámci Designbloku 2010 se den před jeho zahájením konala ekologická výstava. | foto: ČTK

V Praze dnes začne 12. ročník dnů designu a módy Designblok. Letos se odehraje ve třech zónách - v Holešovicích, v Karlíně a na Starém Městě. Všechny tři čtvrti propojuje řeka Vltava a právě voda se stala klíčovým tématem letošního Designbloku.

Na fanoušky designu opět čekají výstavy, přehlídky nejlepších designových výrobků a výrobců i módní přehlídky.

Centrem bohatého doprovodného programu bude funkcionalistický Palác Elektrických podniků v Bubenské ulici v Holešovicích. Budova nabízí přes 6000 metrů čtverečních plochy určené pro prezentaci firem, módních návrhářů, škol a institucí. Otevřeno bude mít denně od 10:00 do 21:00, v neděli do 19:00.

Na Designbloku se představí módní návrhářky Klára Nademlýnská, Liběna Rochová a Iška Fišárková, z českých výrobců firma Botas, výrobce lustrů Preciosa a hodinek Prim. S kolekcemi nábytku a interiérového designu se pochlubí společnosti Kartell, Konsepti, Vitra a další.

ČTK, Lidovky.cz