Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budvar loni prodal 1,6 milionu hektolitrů. Nejvíc v historii

Slovensko

  13:00
Prodej piva z národního podniku v Českých Budějovicích loni meziročně stoupl o deset procent. Budvaru se dlouhodobě daří zvyšovat prodej doma i v zahraničí. Export se zvýšil o 10,5 procenta na 900 tisíc hektolitrů piva. Tržby přesáhly hodnotu 2,55 miliardy Kč.

Budvar se loni vyvážel do 73 států včetně Nigeru či Mali. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Podle Petra Samce, mluvčího Budějovického Budvaru, proto letos musí podnik nezbytně investovat do rozšíření výrobních kapacit. Během posledních deseti let se produkce pivovaru zvýšila o 39 procent.

„Podnik tradičně dosáhl velmi dobrých exportních výsledků. Do 73 států putovalo téměř 900 000 hektolitrů piva, meziročně o 10,5 procenta více. Na domácím trhu se prodej zvýšil o devět procent a překročil objem 700 000 hektolitrů,“ uvedl Samec.

„V našich nejdůležitějších exportních zemích, v Německu a na Slovensku, jsme prodali historicky nejvyšší objemy piva. Dosáhli jsme dvouciferného růstu na prestižních trzích v Itálii, Kanadě a Švédsku. Podařilo se nám vstoupit do několika nových zemí, například do Egypta, Mali nebo Nigeru,“ sumarizuje Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru. Pivovaru se naopak podle očekávání příliš nedařilo v Rusku a na Ukrajině. „Tyto propady se nám podařilo eliminovat v jiných státech,“ dodal Chrt.

Navařených 1,6 milionů hekotolitrů piva podle zástupců podniku potvrzuje trend zvyšujícího se zájmu o značku Pardál a Budweiser Budvar.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...