Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Litovli loni opět uvařili víc piva, nejvíc vyváží na Slovensko

Slovensko

  16:16
Pivovar Litovel loni zvýšil výstav meziročně o šest procent téměř na 190 tisíc hektolitrů. Prodej balených piv narůstá na úkor čepovaných.

Litovelská spilka se zrajícím pivem. foto: Pivovar Litovel

„Při srovnání výstavů v letech 2013 a 2014 sledujeme trend nárůstu oblíbenosti českého piva, a to v tuzemsku i v zahraničí. Abychom zajistili meziroční růst výstavu, podporujeme zejména zákazníky odebírající pivo v sudech,“ komentuje loňský rok Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Většinu produkce podnik prodává v Česku, necelou pětinu vyváží. „Nejvýznamnějším exportním teritoriem je pro nás s velkým náskokem před ostatními zeměmi Slovensko. Poměrně velké množství piva vyvážíme také do sousedního Německa a Polska. Nezanedbatelné zastoupení máme i v Maďarsku,“ doplňuje Hyneček.

Pivovar Litovel posledních letech eviduje nárůst prodeje lahvového piva, plechovek i PET lahví, a to na úkor čepovaného piva.

Pivovary Litovel, Zubr a Holba patří do pivovarnické skupiny středomoravských pivovarů PMS Přerov. Jejich roční výstav je do jednoho milionu hektolitrů piva. Závody prodávají svá piva především na Moravě a ve východních Čechách.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...