19. října 2018 17:30 Lidovky.cz > Relax > Věda

Český institut robotiky bude pokračovat pod ČVUT, Mařík bude vědeckým ředitelem

Engelova budova ČVUT dokončená ve 30. letech (Zikova ulice v pražských... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Engelova budova ČVUT dokončená ve 30. letech (Zikova ulice v pražských... | foto: Zdeněk Lukeš

Praha Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) bude podle dnes podepsaného prohlášení o spolupráci pokračovat v rámci ČVUT v Praze. V červnu odvolaný ředitel institutu Vladimír Mařík bude zastávat nově vzniklou pozici vědeckého ředitele. Výběrové řízení, které v úterý vypsal rektor ČVUT Vojtěch Petráček, se týká místa generálního ředitele CIIRC. Prohlášení podepsali zástupci ministerstva průmyslu a školství, Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), ČVUT a CIIRC.

Vznikne také nový supervizorní orgán, který bude dohlížet na to, aby nebyla disharmonie mezi vedeními CIIRC, vědeckého projektu RICAIP, který Mařík vede a jehož se účastní partneři z Německa a Vysoké učení technické v Brně, a ČVUT. Podle ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) bude mít pět členů, vedle ní ještě ministra školství Roberta Plagu, místopředsedu RVVI Karla Havlíčka a dva děkany, kteří mají podepsanou smlouvu se CIIRC.

Napjatá situace v CIIRC vznikla poté, co 4. června Petráček odvolal Maříka z čela institutu s odůvodněním, že Mařík nepřispívá k vzájemné spolupráci fakult a ústavů ČVUT. Mařík a jeho příznivci označili odvolání za odplatu za jeho nelichotivá slova vůči škole, která zazněla v dokumentu České televize.

ČTK
A. Novák Vlk se nažral a koza taky... 23:32 19.10.2018
A. Fafejta A ani jeden z nich se neprezral. ;) 9:28 20.10.2018

Najdete na Lidovky.cz