Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Věda

Klaus mladší má novou práci. Bude pro Brity kupovat střední školy

Václav Klaus mladší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus mladší. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý ředitel prestižního soukromého gymnázia PORG Václav Klaus mladší začal pracovat pro společnost z Velké Británie, která chce ve střední Evropě kupovat střední školy.

"Budu pracovat pro britskou společnost, co chce ve střední Evropě kupovat střední školy," uvedl Klaus s tím, že kromě České republiky chce jeho nový zaměstnavatel investovat do vybudování škol třeba i v Polsku či Slovinsku. Konkrétní výsledky jeho práce ale budou vidět až zhruba v říjnu.

Klaus také plánuje napsat další učebnici matematiky. Rád by vedl i semináře na pražském Gymnáziu Jana Keplera.

V PORG Klaus řídil 150 zaměstnanců, roční obrat školy byl 100 milionů korun. Působil také jako poradce někdejšího ministra školství Josefa Dobeše. Ze školy Klaus odešel, protože prý měli s Romanem "rozdílné pohledy na směřování a úroveň školy, rozdílné názory na věci pedagogické, rozdílné hodnocení pedagogických pracovníků, náborových akcí a podobně". Podle Romana ale bylo důvodem Klausova odchodu to, že si coby ředitel činil na školu vlastnická práva.

ČTĚTE TAKÉ

Krátce po Klausovi rezignoval také ředitel Nového PORG, tedy gymnázia a základní školy v pražské Krči, Martin Metelka. Ten se ale posléze s Romanem dohodl a do funkce se vrátil. Klause na pozici nahradila někdejší šéfka PORG Ostrava Dagmar Dluhošová.

První studenti zahájili výuku na PORG v září 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl, Klaus mladší v jejím čele stál od roku 1998. PORG patří k nejprestižnějším středním školám, s nejlepšími výsledky skončila například v prvním ročníku státních maturit před třemi lety.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....