Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Věda

Klaus mladší má novou práci. Bude pro Brity kupovat střední školy

Václav Klaus mladší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus mladší. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý ředitel prestižního soukromého gymnázia PORG Václav Klaus mladší začal pracovat pro společnost z Velké Británie, která chce ve střední Evropě kupovat střední školy.

"Budu pracovat pro britskou společnost, co chce ve střední Evropě kupovat střední školy," uvedl Klaus s tím, že kromě České republiky chce jeho nový zaměstnavatel investovat do vybudování škol třeba i v Polsku či Slovinsku. Konkrétní výsledky jeho práce ale budou vidět až zhruba v říjnu.

Klaus také plánuje napsat další učebnici matematiky. Rád by vedl i semináře na pražském Gymnáziu Jana Keplera.

V PORG Klaus řídil 150 zaměstnanců, roční obrat školy byl 100 milionů korun. Působil také jako poradce někdejšího ministra školství Josefa Dobeše. Ze školy Klaus odešel, protože prý měli s Romanem "rozdílné pohledy na směřování a úroveň školy, rozdílné názory na věci pedagogické, rozdílné hodnocení pedagogických pracovníků, náborových akcí a podobně". Podle Romana ale bylo důvodem Klausova odchodu to, že si coby ředitel činil na školu vlastnická práva.

ČTĚTE TAKÉ

Krátce po Klausovi rezignoval také ředitel Nového PORG, tedy gymnázia a základní školy v pražské Krči, Martin Metelka. Ten se ale posléze s Romanem dohodl a do funkce se vrátil. Klause na pozici nahradila někdejší šéfka PORG Ostrava Dagmar Dluhošová.

První studenti zahájili výuku na PORG v září 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl, Klaus mladší v jejím čele stál od roku 1998. PORG patří k nejprestižnějším středním školám, s nejlepšími výsledky skončila například v prvním ročníku státních maturit před třemi lety.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!