Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Našel jsem mimozemskou bakterii v meteoritu, doufá vědec

Neznámá bakterie z meteoritu, která by mohla dokazovat mimozemský život | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neznámá bakterie z meteoritu, která by mohla dokazovat mimozemský život | foto: Reprofoto

WASHINGTON Život na planetě Zemi není ve vesmíru osamocený. Tvrdí to astrobiolog Richard Hoover z americké vesmírné agentury NASA.

V březnovém vydání odborného magazínu Journal of Cosmology oznámil nález vzácného meteoritu, ve kterém je zkamenělá bakterie nepocházející ze Země. Zmíněný meteorit je velmi vzácný, na Zemi existuje takových kusů jen devět, napsal zpravodajský web telegraph.co.uk.

"Vysvětluji si to jako signál toho, že život je rozšířen mnohem více a není omezen pouze na planetu Zemi," uvedl ke svému objevu Hoover, který je expertem na život v extrémních podmínkách.

Hoover podobné struktury v meteoritech oznámil již několikrát v minulosti, doposud se však u žádného nálezu nepotvrdilo, že jde skutečně o ostatky mimozemského života, poznamenal server guardian.co.uk.

Teorie panspermie

Důkaz, že mikroby cestují v úlomcích vesmírných těles, by podpořil takzvanou teorii panspermie. Podle ní se život šíří z planety na planetu pomocí meteoritů.

Šéfredaktor zmíněného magazínu Rudy Schild oslovil 100 expertů a všeobecně požádal dalších více než 5000 vědců, aby Hooverův poznatek podrobili kritice a pokusili se přijít s vlastními závěry.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....