Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Nový systém on-line plateb mPeníze

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: SamsungReprofoto

Několik měsíců po uvedení služby PaySec přichází na trh další systém pro placení na internetu. Projekt má název mPeníze a stojí za ním nejmladší banka na tuzemském trhu mBank spolu s vyhledávačem Seznam.cz.

Ačkoli v České republice vévodí internetovým nákupům dobírka, neustále se na trhu objevují nové a modernější formy placení. Mnozí z vás mají jistě v živé paměti službu PaySec, o níž si můžete přečíst zde, nyní je však na spadnutí spuštění projektu mPeníze, který míří hodně vysoko – podle jeho tvůrců by se měl stát nejrozšířenějším on-line platebním systémem na českém internetu.

Systém mPeníze je pro uživatele Seznamu a klienty mBank otevřen a to na doméně www.mpenize.cz. Jeho prvním produktem budou online platby prostřednictvím převodu z účtu u mBank. Platby budou zcela zdarma, pro přístup do systému bude pouze nutné mít vytvořený účet u mBank. mPeníze umožní provádět elektronické platby například za nákup zboží v e-shopech a to v reálném čase z peněz, které má klient mBank na svém účtu.

Výhodou online platebního systému je jednoduchý způsob platby a vyloučení dalších meziúčtů nebo nabíjení kreditů v jiných platebních systémech. Z hlediska uživatele Seznamu není systém nijak omezen jen na služby vyhledávače, ale naopak lze ho využívat pro jakékoliv elektronické platby dle potřeby uživatele. Zpočátku bude možné platit za zboží v internetovém obchodě Kasa.cz, další subjekty budou časem přibývat. Jistotu nákupu garantuje členství obchodů v asociaci APEK (Asociace pro elektronickou komerci).

Svět techniky komentuje: mPeníze nejsou na našem trhu žádnou novinkou, neboť svůj on-line platební systém již řadu let provozuje eBanka nyní pod křídly Raiffeisenbank. Hlavním důvodem pro přechod k systému mPeníze tak bude zřejmě v nulových poplatcích vzhledem k faktu, že vedení mKonta – běžného účtu mBanky nutného k používání mPeněz – je zdarma a bezplatné jsou rovněž i veškeré transakce.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...