7. června 2017 6:26 Lidovky.cz > Relax > Věda

V Americe našli zkameněliny vyhynulého lenochoda

V Americe našli zkameněliny vyhynulého lenochoda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Americe našli zkameněliny vyhynulého lenochoda | foto: Reprofoto/LA BREA TAR PITS

LOS ANGELES Při kopání tunelu pro novou železniční trať v kalifornském Los Angeles byly objeveny fosílie vyhynulých druhů lenochoda a bizona. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Nález sestává z kyčelní kosti lenochoda a vřetenní kosti bizona. Podle vědců jde o „úžasný objev“.

Pozemní lenochod obrovský a tento druh bizona, jejichž kosti byly nalezeny pět metrů pod zemí, vyhynuli před 10 000 lety. Vědci odhadují stáří nalezených fosílií na 11.000 až 40 000 let.

Vyhynulý lenochod vážil okolo 680 kilogramů a byl dlouhý asi tři metry. Mezi velké savce, kteří vyhynuli ke konci poslední doby ledové, se rovněž řadí například obrovští velbloudi, mamuti a mastodonti.

Zkameněliny obou zvířat vědci nyní zkoumají v laboratoři a později budou převezeny do přírodovědeckého muzea v Los Angeles.

ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.