Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Američan vytvořil rekord v délce partie pokeru. Hrál v kuse 79 hodin

Magazín

  20:01
LAS VEGAS - Američan Phil Laak v sobotu překonal dosavadní oficiální i neoficiální rekord v nejdelší partii pokeru, když v jednom kasinu v Las Vegas odehrál v kuse 79 hodin. Sedmatřicetiletý hráč překonal oficiální rekord svého krajana Larryho Olmsteda, který činil 72 hodin a dvě minuty.
Poker - ilustrační foto

Poker - ilustrační foto foto: Shutterstock

Dosavadní meta z kasina v americkém Connecticutu je zapsána v Guinnessově knize rekordů.

Aby nenastaly kontroverze, porazil Laak i neoficiální rekord známý jen z kruhu hráčů pokeru, jehož dosáhl v Londýně Paul Zimbler a který činí 78 hodin a 45 minut.

"Hodně se protahuju, jsem mistrem v protahování, pomáhá mi to," řekl po zápasu Laak. "Několikrát jsem si uvědomil, že pokud bych vstal, už bych pokračovat nemohl," dodal hráč, který si na různých turnajích již přišel na 2,5 milionu dolarů (54,3 milionu korun).

Laak doufá, že se mu splní sen a že jeho výkon monitorovaný internetovou kamerou bude skutečně zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Může to ale také trvat několik měsíců.

Hráč se svěřil, že uvažuje o tom, že se pokusí překonat hranici 90 hodin.

Svého nynějšího rekordu dosáhl v lasvegaském kasinu Bellagio, kde měl nárok na pětiminutovou odpočinkovou pauzu za hodinu. Tu mohl využít k jogínským polohám nebo ke krátké osvěžující sprše. Jídlo mu nosil každých pět hodin dietolog, který mu vypracoval také stravovací režim bez cukru a s minimem tuku. Ten Laak dodržoval už od ledna.

Autor:

Právě čtete