Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Český rekord v pokeru: Jan Škampa vyhrál 17 milionů korun

Lidé

  12:24
Česká republika má historicky prvního vítěze prestižní pokerové série European Poker Tour. Třiadvacetiletý student ekonomie Jan Škampa v neděli večer získal žetony všech 583 soupeřů a ze dne na den se tak stal boháčem. V pražském hotelu Hilton vyhrál částku 682 tisíc eur - zhruba 17,5 milionu korun.

Jan Škampa - vítěz prestižní pokerové série European Poker Tour. foto: ČTK

Rodák z Prahy triumfoval po téměř desetihodinovém maratonu. U finálového stolu se utkal se dvěma Švédy, Francouzem, Irem, Němcem, a Italem. Posledním soupeřem mu byl Izraelec Eyala Avitana. "Vyhrát takhle velký turnaj v rodném městě je jedním z největších úspěchů, jakého může člověk dosáhnout," řekl Škampa pro server tn.cz.

Své pokerové kvality potvrdil už při předchozí zastávce této série v portugalské Vilamouře. Tehdy se jako první Čech dostal na osmičlenný finálový stůl a nakonec za čtvrté místo bral prémii 117 tisíc eur (asi tři miliony korun).Největší evropská pokerová esa zavítala do Prahy na turnaj EPT už třetím rokem po sobě. Šestidenního klání se zúčastnilo také 26 Čechů, z nichž se na placená místa dostali ještě Jiří Holík a Josef Guláš. Mezi účastníky se objevili i bývalí slavní sportovci - německý tenista Boris Becker a švédský fotbalista Thomas Brolin.

Pokerový turnaj European Poker Tour je největší evropskou pokerovou událostí, kterou vysílají televizní stanice po celém světě. Série se letos koná pátým rokem. Hráči se mohou do turnaje kvalifikovat prostřednictvím online turnajů nebo individuálně zaplacením poplatku, který v případě pražského kola činil 5250 eur (asi 135 tisíc korun).

Autoři: ,