Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Angličanka omylem strávila ve Francii noc na radnici místo v hotelu

Magazín

  9:42
ŠTRASBURK (FRANCIE) - Britská turistka málo obeznámená se záludnostmi francouzštiny strávila noc z pátku na sobotu zavřená na radnici v Dannemarie na východě Francie. Radnici, která se francouzsky řekne l´hôtel de ville, totiž považovala za opravdový hotel.

Radnice v Dannemaire, kterou si Angličanka spletla s hotelem. foto: Reprofoto

Podivuhodné dobrodružství asi třicetileté ženy, která cestovala očividně sama, začalo v pátek večer, řekl agentuře AFP Paul Rumbach, starosta obce s 2500 obyvateli na jihu Alsaska.

"Onoho večera jsme měli na radnici jednání s představiteli různých asociací. Když jsme odcházeli, slyšeli jsme hluk na toaletách, ale nepřikládali jsme tomu větší pozornost. Venku jsme za sebou zatáhli mříž," vysvětlil.

Jakmile si nešťastná turistka uvědomila, že je v budově zavřena, rozsvítila světla, aby na sebe upoutala pozornost. "Venku si ale nikdo ničeho nevšiml," uvedl Rumbach. Zoufalá žena nalepila na sklo dveří radnice nápis v pokulhávající francouzštině: "22. srpna 2009. Jsem tu zavřená (WC). Je možné otevřít dveře?" Nakonec marný boj vzdala a uložila se ke spánku v křeslech v přijímací hale.

Mladá žena byla konečně osvobozena v sobotu kolem deváté hodiny ráno, když si nápisu na dveřích povšimla kolemjdoucí lékárnice a zburcovala lidi na pomoc.

Přes svou nejistou francouzštinu dokázala turistka svou nepohodlnou situaci vysvětlit. Když v pátek večer projížděla Dannemarie, viděla nápis l´hôtel de ville a vyvodila si z toho, že jde o hotel, kde by mohla strávit noc, vyprávěl s úsměvem Rumbach. "Pak se mě zeptala, kde by mohla najít hotel.

Řekl jsem jí o jednom docela v blízkosti a ona odešla celá zahanbená," uvedl starosta. Nadhodil, zda by nebylo dobré umístit na radnice nápisy i v angličtině a němčině, aby se na nich příště nezavírali turisté.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat