Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Anketu TýTý ovládla herečka Maciuchová

Magazín

  10:25
PRAHA - Absolutním vítězem televizní ankety popularity TýTý se stala Hana Maciuchová. Ta si odnesla také cenu nejpopulárnější herečky. Nejoblíbenějším seriálem se stala Ulice televize Nova, v němž Maciuchová hraje.

Anketu letos ovládla Hana Maciuchová foto: ČTK

Kategorie zpěváků od vzniku ankety v roce 1991 nezná jiného vítěze než třiatřicetinásobného Zlatého či Českého slavíka Karla Gotta. "Tentokrát jsem to doopravdy čekal," řekl Gott, který se na špičce české populární hudby drží skoro půl století.

Všichni výherci + rozhovory

V kategorii zpěvaček zvítězila a stejně jako loni si tradiční cenu v podobě zrcadla z dílny výtvarníka Kurta Gebauera odnesla desetinásobná slavice Lucie Bílá. Jednou z nejsledovanějších je zřejmě kategorie seriál roku, neboť původní české televizní seriály jsou fenoménem posledních let. Ulice zvítězila před Ordinací v růžové zahradě televize Nova a Četnickými humoreskami (ČT).

Do Dvorany slávy byla uvedena moderátorka Kamila Moučková.Nejpopulárnější herec? Trojan
Nejpopulárnějším hercem lidé zvolili Ivana Trojana. V neméně sledované kategorii pořad roku zvítězila zábavná soutěž televize Prima Hádej, kdo jsem!. Čtyři soutěžící Dana Morávková, Alice Bendová, Martin Zounar a Bohumil Klepl v ní hádají, jakou profesi vykonává pozvaný host.

Nejoblíbenějším moderátorem televizního zpravodajství se stal Karel Voříšek z Novy. Na pomyslném vrcholu popularity vystřídal loňskou vítězku a moderátorku České televize Jolanu Voldánovou. Kategorii televizní publicistiky získal novinář a moderátor Václav Moravec (Česká televize), který sesadil z trůnu držitele 11 cen TýTý Radka Johna.

Osobností televizní zábavy se stal moderátor Leoš Mareš, mimo jiné držitel titulu nejoblíbenější muž televize Nova v anketě Anno v posledních dvou letech.

Do Dvorany slávy byla letos uvedena legendární hlasatelka a moderátorka Kamila Moučková. Byla první dámou televizních zpráv, než ji za normalizace vyhodili. Zmizela z obrazovky, ale lidé nezapomněli její zastřený hlas, aktivní také za Pražského jara, ani odvahu, s jakou ohlásila v televizi 21. srpna 1968 počátek okupace Československa spojeneckými armádami a podílela se na ilegálním protiokupačním vysílání televize a rozhlasu.

Karel Gott si jde pro cenu

Autor: