11. února 2010 10:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Argentina má hrdinu: muže, který zachránil dodávku před vlakem

Argentinský hrdina na železničním přejezdu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentinský hrdina na železničním přejezdu | foto: Lidovky.cz

TIGRE Argentinu uchvátil hrdinský kousek neznámého mladého muže. Ve městě Tiger zachránil svojí bystrou reakcí posádku dodávky, která stála zablokovaná na železničním přejezdu. Video s odvážným zachráncem obletělo svět.

Začíná to jako běžná situace na argentinských silnicích. Přestože jsou závory na železničním přejezdu staženy, řidiči je nerušeně projíždějí. Situace se ale zdramatizuje. Bílá dodávka zastaví přímo uprostřed křižovatky a ve strachu před přijíždějícím vlakem se snaží auto znovu rozjet.

Spolujezdec na motorce však pohotově vyhodnotí situaci, sesedne a dodávku odtlačí těsně před tím, než přejezdem projede brzdící vlak.

Mladík nejprve nemůže uvěřit tomu, co se stalo. Poté se svým kamarádem oslavují svůj chrabrý kousek ve stylu jihoamerických fotbalistů radujících se ze vstřeleného gólu. Zachráněnou posádku z dodávky zachránce už víckrát neviděl.

Lidovky.cz

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...