Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Boj v Českém ráji: jako munice posloužily tuny rajčat

Rajčata (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rajčata (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

KARLOVICE Ve Šťastné zemi v Českém ráji se po roce opět bojovalo, jako munice posloužily tuny rajčat. Na rozdíl od loňského roku, kdy museli organizátoři kvůli dešti rajčatovou bitvu posunout na neděli, jim dnes počasí přálo. Zápasy v kečupu, rajčatová bitva a spousta dalších soutěží a her přilákaly do areálu stovky lidí, hlavně rodiny s dětmi, pro které je oblíbený park určen především.

Letos poprvé dostaly i děti možnost vyzkoušet si rajčatovou bitvu. Přímo do bojů se sice z bezpečnostních důvodů zapojit nemohly, organizátoři jim ale umožnili zaházet si rajčaty na pohyblivý cíl. Jako terč jim posloužili dobrovolníci, kteří se před zásahy chránili štíty. "Všiml jsem si loni, že je dětem líto, že se do bitvy nemohly zapojit, a tak jsme pro ně připravili alespoň tohle," řekl programový manažer areálu Erik Černý.

Děti si to opravdu užívaly. "Je to paráda, už jsem se párkrát trefil," jásal malý Petřík, který v nedalekých Sedmihorkách tráví s rodiči dovolenou. Házení rajčat ale nebylo jedinou atrakcí. Doslova v obležení byla obrovská pirátská loď ze slámy, rušno bylo i v bludišti, na oblíbených trampolínách, obležené byly i četné houpačky, hopsadla a prolézačky. Rodiče často museli děti dlouho přemlouvat, aby si alespoň na chvilku v parném dni odpočinuly a šly se napít.

Šťastná země leží nedaleko Turnova a pro návštěvníky je otevřena od dubna do října a loni ji navštívilo kolem 60.000 lidí. Ani letošní sezona nebude podle Černého špatná. "V červenci nám počasí moc nepřálo a některé víkendové programy jsme kvůli dešti museli přesunout, teď v srpnu je to podstatně lepší," poznamenal. Program je do konce prázdnin připraven na každý víkend, v září se pak ještě uskuteční oblíbené České švestkobraní a Bramborák, který letošní sezonu ukončí.

V areálu, který vznikl před šesti lety, je asi stovka dětských atrakcí - mimo jiné vzduchové velkoplošné trampolíny, trpasličí vesnička, dřevěné domky pro dětské hry, prolézačky, houpačky nebo písková rýžoviště s pravými českými granáty. Na vysoké hromadě navážky vyrostla rozhledna, která nabízí pohled na některé dominanty dosud skryté za stromy - třeba na Kozákov.

Liberecký kraj letos na akce přispěl 1,3 milionu korun.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!