21. srpna 2018 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britka spadla v noci do moře z výletní lodi, našli ji po deseti hodinách. Přežila jsem díky zpěvu, tvrdí

Jadran (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jadran (ilustrační snímek). | foto: Martin Prachař, Lidovky.cz

Pula (Chorvatsko) Britka, která o víkendu uprostřed noci spadla přes palubu z výletní lodi, poděkovala chorvatské pobřežní stráži za svou záchranu, informoval server BalkanInsight. 46letá Kay Longstaffová strávila v moři dlouhých deset hodin a jak uvedla, vzhůru a naživu se udržovala zpěvem. Přežila zejména díky své dobré fyzické kondici.

Britka vypadla v sobotu kolem půlnoci z velké výletní lodi Norwegian Star, která směřovala z Benátek do Řecka. Plavidlo se zrovna nacházelo u chorvatského pobřeží Jaderského moře. Na otevřeném moři asi 100 kilometrů od pobřeží strávila deset hodin. 

V neděli okolo 9:45 ráno ji objevila chorvatská pobřežní stráž, která ji odvezla do Puly. „Hned jsme si jí všimli, protože mávala rukama, když nás viděla,“ popsal Lovro Orešković z pobřežní stráže. „Je opravdu zázrak, že je naživu. Na výletní lodi si už mysleli, že tomu tak není. Je vidět, že je velmi fit,“ dodal.

Podle expertů žena v moři přežila díky tomu, že bylo velmi klidné a teplé. Svou roli sehrálo i to, že je na tom Britka fyzicky velmi dobře. „Ti skvělí hoši mě zachránili. Jsem velmi šťastná, že jsem naživu,“ svěřila se Longstaffová chorvatské televizi. Jak prozradila, snažila se udržovat vzhůru a naživu tím, že si zpívala.

Jak je možné, že žena z výletní lodi spadla přes palubu, je nyní předmětem vyšetřování. Podle některých spekulací musela vyskočit, protože vypadnout z podobného plavidla je téměř nemožné. Podobné případy se stávají jen velmi zřídka, napsal National Geographic. Například v roce 2017 bylo zaznamenáno 17 případů vypadnutí z podobné obří výletní lodi. Jde o velmi malé číslo v porovnání s tím, že každoročně tato plavidla přeplaví na 20 milionů lidí.

ČTK

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.