Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brňák v Praze: Břehy Vltavy ‚opanovány‘ plavidly a pivo teče proudem

Mladíci na šlapadle u Střeleckého ostrova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladíci na šlapadle u Střeleckého ostrova. | foto: ČTK

PRAHA  Pokud se vám omrzí pevná půda pod nohama, stačí z pevniny po lávce přejít na jednu ze zhruba dvaceti pravidelně kotvících lodí na Náplavce. Podél obou břehů řeky Vltavy jich kotví desítky. Vybere si každý. Přinášíme další díl seriálu serveru Lidovky.cz Brňák v Praze.

Loď plná umění, Cargo Gallery, už se s břehy náplavky rozloučila. Oblíbené útroby lodi, která každé léto kotví v Praze, ukrývají klub, kavárnu, kulturní prostor s bary a pódiem. Na palubě je venkovní stage, hlediště a bar.

Cargo Gallery opět nabídla hodnotný hudební program a výstavy. Před vyplutím zde stihli vystoupit Prago Union, kapela Květy, nebo pražští holiči.

Z pražského podhradí je to do Karibiku kus cesty. Pokud si pasažér dá dostatečné množství nápoje cuba libre na kýčovité ‚karibské‘ lodi Captain Morgan, možná se mu transcendentální karibský úlet vyplní. V lodi je také diskotéka.

Zatančit do rytmů latiny můžete na lodi, na které současně probíhá do konce srpna výstava ‚Gott, my life‘. Ta bilancuje kariéru světoznámé pěvecké legendy Karla Gotta. Vstřebat zážitky z výstavy, která představuje více než tisíc artefaktů Gottova života, můžete na stejné lodi v Celebrity café. Vstup je 250 korun.

Budete-li v podvečer přecházet Most Legií a fotit si scenérii pražského Hradu s Vltavou posetou šlapacími plavidly, pravděpodobně ke konci mostu uslyšíte hrát kapelu. U Střeleckého ostrova, nad kterým Most Legií stojí, totiž kotví hospůdka na vodě, který je každý den naplněná hosty. K poslechu u vody, pod mostem, na lodi i ostrově hrají kapely všech žánrů téměř denně. Vstup je zdarma. Pivo je k mání kdekoliv.

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Václav Klaus je editorem sborníku Sebedestrukce Západu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!