15. července 2009 9:06 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

'Brumbál' nikdy nečetl knihy o Harrym Potterovi

Představitel Brumbála (vlevo) a hlavní hrdinové filmů o Harrym Potterovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představitel Brumbála (vlevo) a hlavní hrdinové filmů o Harrym Potterovi. | foto: ČTK

Osudy odvážného čaroděje Harryho Pottera uchvátily miliony čtenářů po celém světě. Nadále se však najdou výjimky. Jedním z "nedotčených" je herec Michael Gambon, který ve filmových adaptacích knih J. K. Rowlingové vytvořil roli ředitele bradavické školy Albuse Brumbála. Nedávno se totiž přiznal, že nečetl ani jeden ze sedmi knižních hitů.

Ostatně Gambon k tomu nevidí ani důvod. Podle něj to není potřeba vzhledem k tomu, že herci se řídí hlavně scénářem. Na každém z herců pak záleží, zda si knihy přečte nebo ne.

Gambon dodal, že tak neučinili ani Ralph Fiennes (hraje Vy víte koho) a Alan Rickman, který "stal" profesorem Snapem.

Osmašedesátiletý Gambon přebral roli Brumbála ve třetím filmovém pokračování po Richardu Harrisovi. Brumbál v jeho ztvárnění sice již nebyl oním laskavým otcovským typem, jako tomu bylo u Harrise, místo toho však postavě dodal více energie.

"Musí být trochu strašidelný. Všichni ředitelé by měli být trochu strašidelní, " řekl Gambon podle amerického listu The Los Angeles Times.

Nejnovější film s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve přichází do českých kin právě v těchto dnech.

Najdete na Lidovky.cz