Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Autobusy na Přerovsku zaplní knihy, připraveny jsou stovky titulů

Knihy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Knihy | foto: Shutterstock

LIPNÍK NAD BEČVOU Autobusy brázdící trasy na Přerovsku zaplní první týden v březnu knihy. Připraveno bude několik set titulů, které ze svých fondů vyřadila knihovna v Lipníku nad Bečvou. Pokud cestující některé z nich zaujmou, mohou si je zdarma z autobusů odnést domů.

Knihovna tuto rozsáhlou akci pořádá potřetí. Dosud se všechny knihy z autobusů rozebraly, řekla ředitelka knihovny Miroslava Střelcová.

Zpestření pro cestující

Autobusy se s knihami rozjedou po Přerovsku v týdnu od 2. do 6. března. „Akci chystáme letos potřetí a dosud se vždy setkala s velkým ohlasem. Všechny knihy byly z autobusů dosud rozebrány, nikdy se nám nic nevrátilo,“ uvedla ředitelka knihovny. Podle ní berou tuto nabídku cestující jako zpestření a navíc tak vyřazené knihy nemusejí končit ve sběru. „Chceme tím zároveň propagovat čtení, což je nejdůležitější,“ doplnila Střelcová.

Autobusy plné knih zavítají první březnový týden od pondělí do pátku například do Přerova, Pavlovic u Přerova, Veselíčka, Lazník, Oseku nad Bečvou, Soběchleb či do Týna nad Bečvou. Mezi tituly najdou cestující například cestopisy, detektivky, westerny nebo humoristickou četbu. Loni si cestující mohli vybírat v autobusech z více než 400 titulů.

Lákání k pravidelnému čtení

Akci pořádá lipenská knihovna v souvislosti s měsícem čtenářů a chce tím nalákat zájemce především k pravidelné četbě. Během akce hodlá knihovna využít také staré časopisy. „Z vyřazených časopisů uděláme 30 balíčků, a ty pak rozneseme do čekáren a provozoven po celém městě. U lékaře, v kavárně či u kadeřnice si budou moci návštěvníci od začátku března zpříjemnit chvilky četbou různých časopisů, například Dům a zahrada, Maminka, Hair či 100+1,“ doplnila ředitelka knihovny.

Knihovna v Lipníku nad Bečvou má nyní 753 registrovaných čtenářů, oproti loňskému roku jich více jak sedm desítek ubylo. Podle ředitelky knihovny zřejmě lidé méně čtou i méně se registrují, ubývá také počet kmenových čtenářů ze starší generace.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...