Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Autobusy na Přerovsku zaplní knihy, připraveny jsou stovky titulů

Magazín

  6:00
LIPNÍK NAD BEČVOU - Autobusy brázdící trasy na Přerovsku zaplní první týden v březnu knihy. Připraveno bude několik set titulů, které ze svých fondů vyřadila knihovna v Lipníku nad Bečvou. Pokud cestující některé z nich zaujmou, mohou si je zdarma z autobusů odnést domů.

Knihovna tuto rozsáhlou akci pořádá potřetí. Dosud se všechny knihy z autobusů rozebraly, řekla ředitelka knihovny Miroslava Střelcová.

Zpestření pro cestující

Autobusy se s knihami rozjedou po Přerovsku v týdnu od 2. do 6. března. „Akci chystáme letos potřetí a dosud se vždy setkala s velkým ohlasem. Všechny knihy byly z autobusů dosud rozebrány, nikdy se nám nic nevrátilo,“ uvedla ředitelka knihovny. Podle ní berou tuto nabídku cestující jako zpestření a navíc tak vyřazené knihy nemusejí končit ve sběru. „Chceme tím zároveň propagovat čtení, což je nejdůležitější,“ doplnila Střelcová.

Autobusy plné knih zavítají první březnový týden od pondělí do pátku například do Přerova, Pavlovic u Přerova, Veselíčka, Lazník, Oseku nad Bečvou, Soběchleb či do Týna nad Bečvou. Mezi tituly najdou cestující například cestopisy, detektivky, westerny nebo humoristickou četbu. Loni si cestující mohli vybírat v autobusech z více než 400 titulů.

Lákání k pravidelnému čtení

Akci pořádá lipenská knihovna v souvislosti s měsícem čtenářů a chce tím nalákat zájemce především k pravidelné četbě. Během akce hodlá knihovna využít také staré časopisy. „Z vyřazených časopisů uděláme 30 balíčků, a ty pak rozneseme do čekáren a provozoven po celém městě. U lékaře, v kavárně či u kadeřnice si budou moci návštěvníci od začátku března zpříjemnit chvilky četbou různých časopisů, například Dům a zahrada, Maminka, Hair či 100+1,“ doplnila ředitelka knihovny.

Knihovna v Lipníku nad Bečvou má nyní 753 registrovaných čtenářů, oproti loňskému roku jich více jak sedm desítek ubylo. Podle ředitelky knihovny zřejmě lidé méně čtou i méně se registrují, ubývá také počet kmenových čtenářů ze starší generace.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat