Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brüno prý ohrožuje pověst gayů

Britský herec a režisér Sacha Baron Cohen na přehlídce před začátkem promítání filmu Bruno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský herec a režisér Sacha Baron Cohen na přehlídce před začátkem promítání filmu Bruno. | foto: AFP

Američtí zastánci práv homosexuálů se obávají, že Sacha Baron Cohen oživí negativní stereotypy ve vnímání této menšiny. Jeho nový film Brüno by tak mohl ohrozit všechny úspěchy hnutí gayů a lesbiček v boji s většinovou společností. Jedním z hlavních takových úspěchů je částečné právo uzavírat sňatky.

V novém snímku se komik objeví jako otevřeně homosexuální módní reportér z Rakouska se zálibou ve výstředních oblecích. Jeho plán je dobýt Ameriku a stát se celebritou. Filmové studio Universal Pictures, které snímek uvádí do distribuce, nicméně tvrdí, že Brüno chce zesměšnit homofobii. Gayové jsou ale ostražití.

„Považujeme záměr filmařů za správný – satira tohoto druhu dokáže odhalit homofobii. Současně to ale může vyvolat větší rozpaky lidí vůči naší komunitě,“ prohlásil Rashad Robinson, zástupce jedné z organizací bojujících za zlepšení obrazu gayů.

Aktivisté proto oslovili Universal Pictures a požádali je, jestli by k filmu nemohlo připojit Cohenovo krátké poselství o důležitosti práv gayů a toleranci. To ale studio odmítlo. Podle něj většina diváků pochopí úmysl tvůrců. „Brüno využívá provokativní humor, aby působivě osvětlil absurditu mnoha druhů nesnášenlivosti a ignorance, včetně homofobie,“ stojí v prohlášení studia.

Cohen zazářil v roce 2006 v „Boratovi“, který vydělal 260 milionů dolarů. Borat i Brüno jsou vymyšlené postavy, které komik ztvárnil pro pořad Da Ali G Show. Jeho nový film bude promítán i v českých kinech. Premiéra je připravena na 6. srpna.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?