5. června 2009 16:59 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bulharský novinář napsal na Facebooku knihu

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

Bulharský novinář, obchodník a expert na vztahy s veřejností Maxim Behar je autorem údajně první knihy na světě, která vznikla na komunitní síti Facebook. O knize, která se jmenuje 111 pravidel na Facebooku.

Kniha obsahuje 111 obecných pravidel o obchodních otázkách a životních rozhodnutích, které Behar objevil či upravil. Poslední téměř čtyři měsíce jedno z nich každé ráno zveřejnil na svém facebookovém profilu, napsala bulharská agentura SNA.

Podle autora vznikla kniha spontánně. Vše začalo, když zveřejnil "Pravidlo číslo 1". To poté rozpoutalo vášnivou diskusi, takže se rozhodl v činnosti pokračovat.

"Rád bych srdečně poděkoval všem mým přátelům, kteří si oblíbili nebo neoblíbili každodenní pravidla, sveřepě se se mnou přeli, pak se dohadovali mezi sebou. Nakonec vzniklo něco mnohem většího než nějaké pravidlo. Pro mě byl celý tento proces neuvěřitelně obohacující," prohlásil Behar, který knihu představí ve středu 10. června.

Další výjimečnou vlastností knihy je její dvojjazyčnost. Pravidla umísťoval Behar na Facebook v angličtině, poté je překládal do bulharštiny.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz