29. května 2009 14:43 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Matka se spojila s dlouho ztraceným synem díky Facebooku

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

LONDÝN Po 27 letech se díky internetové sociální síti Facebook setkala matka se svým synem, kterého jeho otec unesl do Maďarska. Na Facebooku jej vystopovala její sestra.

Informaci přinesly internetové stránky britského listu The Times.

V roce 1982 byl Avril Grubeové z Poole v hrabství Dorset po rozvodu s maďarským manželem svěřen do péče syn Gavin Paros. Otec však, ačkoliv měl pouze právo dítě navštěvovat, jej nelegálně odvezl do Maďarska a Grubeová ho od té doby neviděla.

Až do tohoto týdne, kdy se znovu setkali díky jeho tetě, Beryl Wilsonové, která žije v Liverpoolu a léta se jej snažila vystopovat. Dokonce i kontaktovala maďarské velvyslanectví a případ poslala i Margaret Thatcherové v dobách, kdy byla premiérkou.

Podle Wilsonové řekl tenkrát otec Paros své manželce, že syna vezme do zoo.

"Když se nevrátili, zjistili jsme, že ho odvezl do Maďarska," řekla tisku.

"Moji sestru to zdrtilo, začala trpět i zdravotními potížemi. Zkusila jsem všechno... ale nikdo mi nepomohl."

Letos v březnu paní Wilsonová vyťukala jméno svého synovce do internetového vyhledávače a nemohla uvěřit svým očím, když na ni vykoukl jeho profil na Facebooku se správným místem narození v Liverpoolu a jménem jeho matky.

Gavin Paros, kterému bude 30 let, je ženatý a má tři děti, se již pět let také snažil svoji matku najít. Nyní se s ní konečně setkal. Jeho otec zemřel v roce 2006.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz