2. prosince 2005 9:01 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bushe povolali do poroty

WASHINGTON  Americký prezident George Bush byl povolán, aby splnil svou občanskou povinnost a v pondělí zasedl coby porotce u jednoho soudu v Texasu. Bílý dům ale tvrdí, že nejvyšší představitel země žádné takové předvolání nedostal.

"Zavolali jsme na soud, abychom jej informovali, že prezident má na pondělí jiné závazky a že by tuto občanskou povinnost splnil jindy," řekl Bushův mluvčí Scott McClellan. O tom, že by "šéf" měl být v pondělí v Texasu, se prý v Bílém domě dozvěděli až z médií.

Mluvčí soudu si ale stojí na svém: pozvánku prý posílali občanu Bushovi na jeho ranč u texaského Crawfordu už v polovině listopadu. "Pokud Bush nedorazí, šerifa pro prezidenta asi posílat nebudu," dal se slyšet místní soudce.

Ve Spojených státech může být do poroty povolán každý dospělý občan, protože sloužit jako porotce u soudu je zde občanskou povinností.
ČTK

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.