Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Takhle vypadá pamětní medaile s Havlem

Magazín

  15:00
JABLONEC NAD NISOU - Česká mincovna v Jablonci nad Nisou připravuje ve spolupráci s Nadací VIZE 97 ražbu zlaté a stříbrné pamětní medaile věnované Václavu Havlovi. Slavnostní ražby se v Jablonci příští týden zúčastní i Dagmar Havlová.

Zlatá pamětní medaile věnovaná Václavu Havlovi. foto: ČTK

Výnos z prodeje medailí, který by mohl dosáhnout dvou milionů korun, je určen na podporu projektů nadace, řekl ředitel mincovny Radek Šulta.

Hlavním motivem přední strany medaile je portrét Václava Havla doplněný daty jeho narození a úmrtí. Motiv reverzní strany zaujímá centrálně umístěný podpis Václava Havla doplněný mottem "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" v češtině a angličtině.

"Jsme rádi, že vydáním pamětní medaile můžeme důstojně uctít památku pana prezidenta, a těší nás také, že jsme ve společnosti Česká mincovna nalezli nového, významného partnera Nadace VIZE 97," poznamenal vedoucí kanceláře nadace Vangelis Zingopis.

Česká mincovna bude razit pamětní medaile s Václavem Havlem. Budou zlaté i stříbrné.

Zlatá medaile bude půluncová (15,55 gramu). Medaile o průměru 28 milimetrů se bude razit v nákladu 700 kusů, přičemž prvních sto bude číslováno.

Zájemce ji získá za 25.000 korun. Pro méně movité klienty je připravena uncová stříbrná medaile (31,1 gramu). Stříbrná medaile o průměru 37 milimetrů se bude razit v nákladu 3000 kusů a polovina z nich bude kolorována. Stříbrné medaile se budou prodávat za 2000 korun. Z každé zlaté medaile získá nadace 1000 korun a ze stříbrné 400 korun, což odpovídá výnosu po odečtení nákladů ražby.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

VIZE 97

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 působí hlavně v oblasti sociální, zdravotnické, vzdělávací a kulturní, příležitostně organizuje nebo podporuje různé počiny na poli péče o lidská práva a rovněž reaguje na aktuální potřeby společnosti. Menšími finančními částkami nadace jednorázově i pravidelně podporuje i nejrůznější organizace a jednotlivce, kteří naléhavě potřebují pomoc.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!