Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Charitativní čaj zjistil, kde jsou v USA nejpoctivější lidé

Magazín

  15:00
WASHINGTON - Největší poctivci ve Spojených státech žijí v Alabamě a na Havaji. Tvrdí to americká společnost Honest Tea, která ve městech po celých USA rozestavila 61 stánků s čajem a kasičkou, do které měl každý, kdo si nalije, hodit jeden dolar určený na charitu. Pouze v Alabamě a na Havaji to ovšem udělali úplně všichni, napsala agentura AFP s odvoláním na prohlášení společnosti.
Čajovna - ilustrační foto

Čajovna - ilustrační foto foto: Shutterstock

Na druhém místě skončili lidé ve státech Indiana a Maine, kde zaplatilo 99 procent konzumentů čaje. K nejméně poctivým patří Západní Virginie (85 procent), a Texas a Kentucky (shodně 87 procent platících). Ovšem úplně nejhorší byla situace ve městě Washington, kde hodit dolar do kasičky "zapomněl" každý pátý z těch, kdo si posloužili čajem.

ČTĚTE TAKÉ:

Celonárodní průměr poctivosti spočítala společnost Honest Tea na 92 procent, což není tak zlé, jak míní její spoluzakladatel Seth Goldman. "Je uklidňující vědět, že 92 procent Američanů udělá správnou věc, i když mají pocit, že se na ně nikdo nedívá," řekl Goldman. "A to tvrdím přesto, že mi v den konání experimentu ve Washingtonu někdo ukradl bicykl," dodal.

Autoři: ,